مجله

کاربرد پاف و نیمکت در دکور خانه

کاربرد پاف و نیمکت

پاف و نیمکت

بکارگیری از المان های چندکاره نظیر پاف و نیمکت  و تطبیق پذیری آن با چیدمان و دکوراسیون داخلی خانه موجب استفاده بهینه از فضا و همچنین صرفه جویی در هزینه های مربوط به خرید هزینه های مربوط به مبلمان می شود. بنابراین به کار بردن پاف و نیمکت در دکوراسیون داخلی خانه یک گزینه عالی به حساب می آید.

در دکوراسیون داخلی خانه این روزها از وسایلی همچون پاف و نیمکت استفاده می شود. در واقع پاف و نیمکت دارای طرح ها و سبک های متنوعی است و می توان در هر سبکی از دکوراسیون داخلی خانه آن را به کار برد. نیمکت و پاف کاربردهای متنوعی دارند که در ادامه کاربردهای هر یک را بیان خواهیم کرد.

نیمکت و میز ناهار خوری

نیمکت چوبی

نیمکت

پاف و نیمکت در دکور خانه کاربردهای متنوعی دارد. در مورد نیمکت از نظر مشخصات ظاهری می توان بیان کرد که نیمکت به میزهایی با عرض کم و کوتاه هستند که همچون صندلی برای نشستن به کار می روند، بدون پشتی و اکثرا جوبی هستند. شاید با شنیدن نام نیمکت در ابتدا نیمکت مدرسه به ذهنمان برسد اما بهتر است بدانید که نیمکت کاربردهای دیگری هم به جزء کلاس درس دارد و در بسیاری از رستوران ها نیز از نیمکت برای نشستن مشتریان استفاده می کنند. اما به طور معمول نیمکت از نظر شکل ظاهری شبیه به میز است که کارکردی همچون صندلی دارد.

این روزها استفاده از نیمکت در دکور اکثر خانه ها دیده می شود. استفاده از آن در دکور خانه کاربردهای متنوعی دارد که از طرفی موجب زیبایی دکوراسیون داخلی خانه نیز می شود. به طور مثال می توانید با استفاده از نیمکت در گوشه ای از اتاق ایجاد فضاسازی کنید. استفاده از نیمکت که به صورت قفسه بندی طراحی شده است گزینه خوبی برای قرار دادن وسایل اضافی، کتاب و دیگر وسایل است. گروه تولیدی عاج نیز این محصول کاربردی برای دکور خانه که جز ترندی ترین وسایل خانه می باشد به صورت تک نفره، دونفره و هم مخصوص می زنهار خوری تولید می کنند و می توانید برای خرید نیمکت چوبی به قسمت محصولات ما مراجعه کنید.

کاربردهای نیمکت

با توجه به اینکه نیمکت در دکور خانه کاربردهای متنوعی دارد در ادامه بیان خواهیم کرد که با استفاده از نیکمت چه ایده هایی را می توان در دکور خانه پیاده سازی کرد.

نیمکت چوب روس

نیمکت چوبی

در ورودی منزل

در ورودی منازل وسایلی همچون کفش ها، واکس، دستمال برای تمیز کردن، کفش، چتر و کلاه قرار دارد. حال تصور کنید که اگر این وسایل در ورودی منزل به صورت پراکنده بر روی زمین قرار گرفته باشند چه اتفاقی می افتد. به طور مسلم شاهد یک بی نظمی و بهم ریختگی در زمان ورود به منزل خواهیم بود. البته جای هیچ نگرانی نیست بلکه می توان با استفاده از نیمکت که در بدنه خود قفسه ها و کشوهایی درب دار است می توان در ورودی منزل نظم بیشتری برای جا دادن وسایلی ایجاد کرد. برای زیباتر نشان دادن نیمکت می توانید در بالای آن آینه زیبایی نیز به کار ببرید تا دکوراسیون داخلی منزل نیز شیک و زیبا به نظر رسد.

 

میز غذاخوری

گاهی پیش می آید که به علت زیاد بودن تعداد مهمانان، صندلی و میز ناهار خوری کافی نباشد و صندلی کم بیاورید. بنابراین بکار بردن نیمکت در سالن غذاخوری و آشپزخانه به طور یقین این مشکل را حل خواهد کرد. نیمکت  طرح ها و مل های متنوعی دارد که از نوع غذاخوری آن می توانید در آشپزخانه به کار ببرید. نیمکت غذاخوری نشیمن گاه خوبی دارد و در زمان نشستن بر روی آن احساس راحتی خواهید کرد. نیمکت غذاخوری به این دلیل که بدون تکیه گاه هستند برای نشستن کودکان بهتر است آن را به دیوار تکیه بدهید تا کودکان راحت تر بتوانن بر روی آن بنشینند و غذا میل کنند.

 

البته با توجه به سرویس ناهارخوری خود نیز می توانید نیمکت غذاخوری مناسب آشپزخانه را سفارش دهید. نیمکت چوبی در جنس های مختلف طراحی و ساخته می شود که شما می توانید همسان با دکور خانه نیمکت چوبی را سفارش دهید. برای اینکه نشمین راحتی داشته باشید می توانید با توجه به سلیقه خود تشک کوچکی با ضخامت کم قرار دهید. البته در زمان خرید نیمکت غذاخوری در آشپزخانه نیز باید به اندازه و ارتفاع نیمکت توجه داشته باشید. اگرچه نیمکت بدون پشتی طراحی شده است که می توانید آن را به دیوار تکیه بدهید.

نیمکت دو نفره چوبی عاج

نیمکت دو نفره چوبی گروه تولیدی عاج

پاگرد پله‌ها در کنار

البته اگر منزل شما در قسمت پاگرد پله ها دارای پنجره رو به فضای باز است می توانید برای ایجاد یک فضای دنج در این قسمت نیمکت به کار ببرید تا با نشتن بر روی آن با نوشیدن قهوه و چای به تماشای بیرون بنشینید. استفاده از دو کوسن زیبا نیز برای راحتی  و ایجاد فضای دو نفره ایده خوبی است. البته شما با بکار بردن چند گلدان زیبا نیز می توانید فضای نشستن را جذاب تر کنید. بنابراین با استفاده از چند گلدان زیبا در کنار پاگرد پله ها می توانید محیط دنج را برای نشستن دورهمی های خانوادگی ایجاد کنید .

نیمکت تک نفره چوبی

نیمکت چوبی تک نفره

در مقابل پنجره ها

پاف و نیمکت هر دو برای به کار بردن برای کنار پنجره مناسب می باشند.اگر پنجره اتاق  یا سالن پذیرایی خانه شما روبه به باغ یا منظره زیبایی باز می شود بهتر است در کنار پنجره نیمکت قرر دهید.استفاده از نیمکت به همراه چند کوسن بر روی آن محیط دنج و آرامی را برای شما به وجود خواهد آورد که می توانید به تنهایی و در کنار دیگر اعضای خانواده با تماشای مناظر طبیعی زیبای بیرون به گفتگو بنشینید و نهایت لذت را از هوای بیرون ببرید. در واقع نشستن بر روی نیمکت آن هم در مقابل مناظر طبیعی زیبا بخش زیادی از استرس های روزانه را از شما می گیرد و آرامش بیشتری در شما ایجاد می کند. ایجاد چنین فضای دنج و آرامی برای نشستن بعد از کارهای روزمره خانه بهترین راهکار است.

پاف های چرمی و پارچه ای

پاف چرمی و پارچه ای

پاف

پاف در واقع مبلمان کوچکی است که از نظر شکل ظاهری ابعاد کوچک تری دارد و در سبک های مختلفی از دکوراسیون داخلی منزل به کار می رود. ظاهر آن تقریبا به شکل کوسن است و شکل ظاهری آن اغلب گرد و مربعی شکل است. از طرفی ارتفاع کمتری دارد و به طور معمول بدون پشتی و دسته است. پاف شبیه یک چهارپایه است که کل بدنه آن را پارچه پوشانده است و در طرح و رنگ های مختلف موجود است.

با این اوصاف می توان بیان کرد که پاف را می توان با توجه به شکل ظاهری و طرح و رنگی که دارد در انواع سبک دکوراسیون مختلف به کار برد. همان طورکه بیان کردیم انواع متنوعی از پاف ها در طرح ها، رنگ و شکل های متنوع در بازار موجود است که می توان از آن ها به عنوان میز پذیرایی، صندلی مهمان، میز عسلی و زیرپایی استفاده نمود.

در ادامه به بیان شرح هر یک از کاربردهای پاف در دکور خانه خواهیم پرداخت.

پاف برای نشستن و زیرپایی

به طور معمول اولین کاربردی که از پاف به ذهن می رسد استفاده از آن در دکور خانه برای نشستن و زیرپایی است. باتوجه به اینکه پاف ها  نسبت به مبل و کاناپه ابعاد کوچک تری دارد پس به همین دلیل آن را می توان کنار مبلمان یا گوشه اتاق قرار داد. پاف اگرچه ابعاد و شکل ظاهری کوچکی دارد اما تحمل وزن بالایی دارد و با توجه به این ویژگی ها می توان ا آن به عنوان یک صندلی اضافی در دکور خانه نیز استفاده کرد.

میز عسلی یا میز پذیرایی

کاربرد پاف تنها محدود به نشتن و زیرپایی نیست بلکه با توجه به طرح و مدلی که دارد کاربرد دیگری هم دارد و می توان آن را در کنار کاناپه مبل و دیگر صندلی ها به کار برد.

صندلی مهمان

پاف به عنوان یک صندلی مهمان برای دورهمی های دوستانه نیز کاربرد دارد  در واقع بکار بردن آن در کنار سایر مبلمان محیط دوستانه ای را در دورهمی های دوستانه ایجاد می کند

پاف چرمی گرد

پاف گرد چرمی

چهارپایه  یا زیرپایی

اگر در زمان نشستن بر روی مبل ترجیح می دهید که زیر پای شما کمی بلند باشد استفاده از پاف به عنوان زیرپایی گزینه خوبی است. البته از پاف نیز می توانید به عنوان یک چهار پایه استفاده کنید و از این طریق به کتابخانه، کمد و قفسه ها دسترسی داشته باشید.

در کنار تخت خواب

با توجه به اینکه پاف در دکور خانه کاربردهای متنوعی دارد به همین دلیل مورد استقبال زیادی از سوی مشتریان قرار گرفته است. یکی از کاربردهای قابل توجه پاف، استفاده از آن در کنار تخت خواب است. البته مدل نیمکتی پاف در کنار تخت خواب بسیار متداول تر است. در اتاق خواب کودکان تا بزرگسالان استفاده از پاف در کنار تخت خواب ایده خوبی است که موجب استفاده بیشتر از فضای اتاق خواب می شود و از طرفی جذابیت اتاق خواب را چندین برابر خواهد کرد.

سخن پایانی

پاف و نیمکت به عنوان یکی از المان های پرکاربرد در دکوراسیون داخلی خانه هستند که هر کدام یک با توجه به ویژگی های ظاهری که دارند دارای کاربردهای متنوعی هستند. پاف انواع مختنوع دارد که به صورت سنتی، ارچه ای، فانتزی، مخملی، چرمی، بافتنی و پولک دوزی وجود دارد که البته هر کدام از این پاف ها با توجه به تنوع بالایی که دارند نیز بسیار پرطرفدار هستند.

نیمکت و پاف دارای طرح و مدل های متنوعی هستند که مناسب برای هر سبک و سلیقه ای می باشند و البته می توان هر کدام از این دو نوع المان پرکاربرد را بسته به سلیقه خود سفارش دهید. هر کدام از این مبلمان در دکور خانه کاربردهای متنوعی دارند و می توان در قسمت های مختلف خانه نظیر آشپزخانه، اتاق خواب و سالن پذیرایی از آن ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *