مجله

دیزاین میز ناهار خوری برای مهمانی

دیزاین میز ناهارخوری

روی میزناهار خوری باید چی گذاشت و اینکه چگونه آن را در مهمانی ها دیزاین کرد؟ از عمده سوالاتی است که همه کدبانوها با آن مواجه هستند. در واقع دکور میزناهار خوری و تزئین آن یکی از دغدغه های اصلی و چالش برانگیز است که می طلبد آن را از هر جهات بررسی کرد. البته میز ناهار خوری قلب تپنده دکوراسیون داخلی و به ویژه آشپزخانه است که دیزاین آن در مهمانی ها به طور یقین جذابیت آن را دو چندان می کند.

برای پذیرایی مهمان ها می توانید با بکار بردن برخی از نکات مهم در دیزاین میز ناهار خوری به بهترین شکل از مهمان های خود پذیرایی کنید. بنابراین برای اینکه زیباترین و شکیل ترین میز ناهار خوری را در مهمانی ها ترتیب دهید بهتر است در ادامه به نکاتی که در این رابطه بیان خواهیم کرد توجه داشته باشید.

اهمیت دیزاین میز ناهار خوری

به طور مسلم دیزاین میزناهار خوری در مهمانی ها بیشتر به چشم می آید و مهمان ها به غیر از غذا توجه ویژه ای به نوع چدیمان میز ناهار خوری دارند. اگر دیزاین میزناهار خوری به زیبایی انجام شود به طور یقین مهمان ها بیشتر به میل غذا ترغیب خواهند شد و لذت غذا خوردن آن ها نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت.

بنابراین در مهمانی ها چیدمان دور میز ناهار خوری اعم از نورپردازی، موزییک و تزئین میز ناهار خوری را نباید دست کم گرفت بلکه همه این موارد دست به دست هم می دهند تا فضای جالب و زیبایی را برای شما و دوستانتان ایجاد کنند تا لحظاتی خوبی را با یکدیگر سپری کنید. شاید دانستن این مطلب برایتان جالب باشد اما بهتر است بدانید که اگر چیدمان زیبایی از میز ناهار خوری همچون بشقاب ها و دیگر موارد در سرو غذا را داشته باشید این پیام به مغز داده می شود که غذای خوشمزه ای قرار است بر سر میز بیاید که بسیار لذیذ خواهد بود و البته ارزش انتظار کشیدن را دارد.

اصول دیزاین میز ناهار خوری

اصول تزیین میز ناهار خوری

 

اصول کلی دیزاین میز ناهار خوری در مهمانی های مختلف

یکی از اصول کلی که به زیبایی دیزاین میزناهار خوری کمک شایانی می کند در واقع رعایت نظم و پرهیز از شلوغی زیاد روی میز ناهار خوری است. در واقع اگر عناصر و المان های بکار رفته بر روی میز ناهار خوری زیاد باشد فضای لازم برای سرو کردن غذا وجود نخواهد داشت و بدین ترتیب لذت غذا خورن نیز به طور مسلم کمتر خواهد شد.

یکی دیگر از اصول تزئین چیدمان میز ناهار خوری این است که از آیتم های مناسب بر روی میز ناهار خوری استفاده کنید. بکار بردن آیتم های نامناسب و اضافی بر روی میز ناهار خوری نه تنها موجب زیبایی میز ناهار خوری نمی شود بلکه  شما در مقابل دید مهمان ها فرد بی سلیقه نشان می دهد.

البته در چیدمان میزناهار خوری در مهمانی ها حتما به سبک دکوراسیون داخلی خانه توجه داشته باشید. اگر سبک دکوراسیون مبلمان شما به سبک کلاسیک است به طور یقین انتخاب آیتم های مدرن گزینه مناسبی برای چیدمان میز ناهار خوری نخواهد بود.

چیدمان دیزاین میزناهار خوری در مهمانی ها

با بکار بردن المان ها و عناصرهای مختلف می توان میز ناهار خوری را در مهمانی های مختلف به بهترین شکل تزئین کرد. این امر موجب جلب نظر مهمان ها خواهد شد و آن ها را ترغیب به میل غذا خواهد کرد. از طرفی شما را در نظر آنها فرد با سلیقه ای نشان خواهد که برای دیزاین میز ناهار خوری خلاقیت زیادی را به خرج داده اید. در ادامه دیزاین میزناهار خوری را در مهمانی ها برای داشتن یک فضای زیبا از پذیرایی مهمانی ها بیان خواهیم کرد.

خرید میز ناهار خوری مناسب

یکی از المان هایی که در داشتن میزی شکیل در مهمانی ها مهم است و به آن توجه کمی می شود داشتن میز ناهار خوری با کیفیت و راحت است. پس اولین کار برای داشتن یک میز غذای زیبا و درجه یک توجه کردن به کیفیت و راحتی هنگام خرید میز ناهار خوری می باشد. راحتی صندلی و کیفیت آن ها باعث می شود تا مهمان ها هنگامی که سر میز غذا می آیند روی صندلی های راحت بنشیند. همچنین ارتفاع مناسب میز باعث می شود تا دسترسی راحت تری به غذاها داشته باشند و لذت بیشتری ببرند.

شعمدان در دیزاین میز ناهار خوری

استفاده از شمعدان در دیزاین میز ناهار خوری

شمعدان ها

برای ایجاد یک فضای زیبا و رمانتیک بر روی میز ناهار خوری، شمعدان ها سابقه درخشانی دارند چرا که از گذشته تا به امروز نقش موثری در ایجاد فضای زیبا و رمانتیک را به طور شگفت انگیزی دارند. بنابراین می توانید از جا شمعی های زیبا و شکیل برای قرار دادن شمع ها بر روی میز ناهار خوری استفاده کنید. قدرت جادویی شمع ها را دست کم نگیرید بلکه به کار بردن شمعدان ها و فانوس های زیبا ، فضای رمانتیک وزیبایی را بر روی میز ناهار خوری ایجاد می کند.

گلدان ها

گلدان های گل لطافت و زیبایی چشمگیری را به میز ناهار خوری می بخشند. یک گلدان گل با چند گل زیبا و لطیف به طور یقین موجب جذابیت فضای میز ناهار خوری می شود و عطر و بویی که از آن در فضا می پیچید همه را به وجد خواهد آورد.

با این وجود در زمان دیزاین میز ناهار خوری در مهمانی ها از قرار دادن یگ گلدان گل با گل های زیبا چشم پوشی نکنید.گل های لطافت و زیبایی بی نظیری دارند و سفتی و زمختی میزناهار خوری را کاهش داده و از طرفی موجب جذابیت هر چه بیشتر میزناهار خوری نیز می شوند.البته می توانید سلیقه به خرج بدهید و از گدان فانتزی نیز برای گوشه ای از میز ناهار خوری استفاده کنید. گلدان های فانتزی بدون گل نیز جذابیت فوق العاده ای به میز ناهار خوری می بخشد.

زیر بشقابی در دیزاین میز ناهار خوری

نقش زیر بشقابی در دیزاین میز ناهار خوری

زیر بشقابی‌ها

برای هر صندلی در مقابل آن بر روی میز ناهار خوری باید زیر بشقابی قرار دهید. با قرار دادن زیر بشقابی شما نظم و زیبایی بیشتری به میز ناهار خوری می دهید. البته برای صرف راحت تر غذا بهتر است فاصله زیر بشقابی ها تقریبا برابر با 30 سانتیمتر باشد. البته برای زیر بشقابی ها نیز می توانید از پارچه ها و زیر بشقابی به صورت ترکیبی استفاده کنید تا سفره جذاب تر و شکیل تر به نظر برسد.

سفره رومیزی زیبا

یکی دیگر از المان های تزئین میزناهار خوری، سفره رومیزی است. به طور مسلم قرار دادن یک سفره رومیزی سفید بر روی میز ناهار خوری خبر از یک مهمانی خاص و باشکوه می دهد. برای زیبایی هر چه بیشتر بهتر است سفره رومیزی حداقل 30 سانتیمتر از میزناهارخوری آویزان باشد.

البته در زمان انداختن سفره رومیزی بر روی میز نهار خوری بهتر است فوت و فن کوزه گری را بکار بگیرید. قبل از اینکه سفره رومیزی را پهن می کنید بهتر است یک پارچه یا روکش بر روی میز پهن کنید و سپس سفره رومیزی را روی ان پهن کنید. شما با این کار مانع از سرو صدای زیادی در زمان قرار دادن بشقاب ها بر روی میز ناهار خوری می شوید. از طرفی با این ترفند دیگر نگران جای ظرف داغ بر روی میز نیز نخواهید بود.

دستمال سفره در دیزاین میز ناهار خوری

دستما سفره برای دیزاین میز ناهار خوری

دستمال سفره‌

با بکار بردن دستمال سفره بر روی میز ناهار خوری ، خلاقیت شما در چشم مهمان ها شکوفاتر خواهد شد. برای این کار می توانید دستمال سفره را از وسط تا کنید و آن را در سمت چپ بشقاب بر روی میز ناهار خوری قرار دهید. البته برای زیبایی هر چه بیشتر میز ناهار خوری می توانید برای دستمال سفره از جنس کتان استفاده کنید. البته برای دورهمی های معمولی خود بر روی میز ناهار خوری می توانید قاشق و چنکال را بر روی دستمال کاغذی قرار دهید.

کارد و چنگال

با توجه به نوع غذایی که بر روی میز ناهار خوری قرار می دهید به راحتی می توانید کارد و چنگال مناسب را قرار دهید. اگر می خواهید با خرچنگ و صدف و … از مهمان های خود پذیرایی کنید بهتر است سر سفره از کارد و چنگال مخصوص استفاده کنید.

 

استفاده از بشقاب دسر در دیزاین میز ناهار خوری

اهمیت بشقاب دسر در دیزاین میز ناهار خوری

 

بشقاب‌های دسر

برای تزئین میز ناهار خوری می توانید از بشقاب های دسر کوچک و گرد استفاده کنید. سمت چپ بالای چنگال ها در فاصله 10 سانتیمتری بهترین محل برای قرار دادن بشقاب های دسر است. البته با توجه به ابعاد میز ناهار خوری نیز می توانید در طرف چپ چنگال بشقاب دسر را قرار دهید.

مرکبات و میوه های متنوع و خوش رنگ

برای چیدمان شیک و لوکس میزناهار خوری بهتر است از مرکبات و میوه های خوش رنگ و زیبا استفاده کنید. از طرفی بهتر است تزئین جا میوه ای برای قرار دادن میوه های همرنگ با میز ناهار خوری باشد تا بدین شکل میز ناهار خوری زیباتر به چشم بیاید.

استفاده از لامپ در دیزاین میز ناهار خوری

لامپ های آویزان در دیزاین میز ناهار خوری

لامپ های آویز

برای تزئین میز حتما نیاز نیست از ظروف گران قیمت استفاده کرد بلکه برای زیباتر کردن فضا می توان بر روی میز ناهار خوری لامپ های آویز سقفی به صورت ردیفی نصب کرد. با این حال دیگر نیاز به چیدمان شلوغ نیز نخواهید داشت چرا که انعکاس نور  بر روی میز ناهار خوری بازتاب زیبایی را از عناصر و المان های تزئینی خواهد داشت. مدل های متنوعی از لامپ ها آویز با طرح های بسیار زیبا وجود دارد که در دکوراسیون داخلی خانه به زیبایی خود را نشان خواهد داد.

سخن پایانی

برای دیزاین میز ناهار خوری می توان با کمی خلاقیت به خرج دادن از عناصر و المان های جذابی برای دیزاین میز ناهار خوری استفاده کرد. بنابراین تنها به کار بردن ظروف گران قیمت ملاک نیست بلکه می توان با بکار بردن برخی از ترفندهای جذاب به بهترین شکل از عناصر و المان ها در دیزاین میز ناهار خوری استفاده کرد.

بنابراین برای پذیرایی مهمان ها می توانید با بکار بردن برخی از نکات مهم در دیزاین میز ناهار خوری به بهترین شکل از مهمان های خود پذیرایی کنید. توجه داشتن به دیزاین میزناهار خوری با عناصر و المان های مختلف بیانگر این خواهد بود که شما برای مهمان های خود ارزش زیادی قائل هستید و نهایت زحمت را برای برپایی یک مهمانی دورهمی کشیده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *