مجله

طراحی منزل با رنگ سال 2024

رنگ سال در طراحی منزل

با نزدیک شدن به سال جدید برخی از کمپانی های معتبر رنگی را به عنوان رنگ سال انتخاب و معرفی می کنند. بعد از معرفی رنگ سال، همه افراد در تکاپوی خرید و از طرفی تغییر دادن دکوراسیون خانه خود می شوند. در واقع اکثر افراد مطابق با رنگ سال خرید خود از جمله لباس و … را انجام می دهند که تغییر دادن دکوراسیون داخلی و طراحی مجدد آن مطابق با رنگ سال از جمله این موارد است.

در واقع این افراد مطابق با دنیای مدرن جلو می روند و می خواهند همزمان با رنگ سال همه چیز را همرنگ با آن پیش ببرند. البته اگر شما هم جزء یکی از این افراد هستید و مایل اید بدانید که رنگ سال 2024 چه رنگی است و چگونه می توان منزل خود را مطابق با آن  طراحی کنید به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما همراه شوید.

 

روانشناسی رنگ هلویی

بری شما و آن دسته از افرادی که به دنبال رنگ سال 2024 هستید بهتر است بدانید که رنگ سال جدید به رنگ هلویی است. از نظر روانشناشی رنگ هلویی، رنگ گرم و روشنی است که فضای دلنشین و جذابی را طرای خانه شما ایجاد می کند.

در واقع رنگ هلویی شبیه رنگ طلوع خورشید است که به زیبایی هر چه تمام تر همه را محو دیدن خود می کند. این رنگ از جمله رنگ های آرامبخش و شادی آور است که بسیار جذاب و خیره کننده است. در ادامه قصد داریم به بررسی هر چه بیشتر رنگ هلویی و طراحی آن در دکوراسیون داخلی خانه بپردازیم.

رنگ هلویی

رنگ هلویی سال

چرا رنگ هلویی به عنوان رنگ سال 2024 انتخاب شده است؟

این روزها مردم درگیرهای زیادی دارند که طی چند سال اخیر همچنان بر این درگیرهای ذهنی افراد ناشی از فشارهای اقتصادی همچنان در حال افزودن است. بنابراین رنگ هلویی به دلیل آرامبخش بودن به عنوان رنگ سال 2024 انتخاب شده است تا فضای آرامبخش و امنیتی را در فراهم کند و البته این حس را بین افراد القا دهد.

از جمله مزیت های استفاده از رنگ هلویی  در خرید لوازم و همچنین طراحی منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بالابردن انرژی و شور و نشاط

رنگ هلویی به دلیل اینکه رنگ جذاب و منحصر به فردی است در کنار دیگر رنگ ها همچون صورتی  نارنجی به زیبایی خودنمایی خواهد کرد. افرادی که اصولا از این رنگ استفاده می کنند در واقع افرادی با انرژی و شور و نشاط بالایی هستند که البته این حس را به دیگران نیز منتقل می کنند.

ایجاد آرامش و تعادل

همان طور که بیان کردیم رنگ هلویی تناژ گرم و صمیمانه ای دارد که موجب آرامش ذهنی می شود و تا حد قابل توجهی افراد را از استرش و اضطراب نیز به دور نگه می دارد.

شکوفا شدن خلاقیت

بکارگیری رنگ هلویی موجب شکوفا شدن ایده های نو و تجربه های جدید می شود .

بالا بردن احساسات عاشقانه

رنگ هلویی موجب تقویت احساس دوستانه و صمیمانه بین افراد می شود و از طرفی احساسات عاشقانه را نیز بر می انگیزد. طبق مطالعاتی که درباره روان شناسشی رنگ هلویی شده است استفاده از این رنگ تاثیرات شگرفی بر روح و روان افراد دارد.

دکور منزل با رنگ هلویی

رنگ هلویی در دکور منزل

طراحی دکور منزل  با رنگ سال 2024

تا به اینجای متن در مورد رنگ هلویی و مزیت های استفاده از آن مطالبی را بیان کردیم. در این قسمت از متن نوبت به این می رسد که به این سوال بپردازیم که طراحی منزل با رنگ هلویی به چه شکل است؟ البته شما با مشاوره گرفتن از طراحان داخلی خانه نیز می توانید متناسب با رنگ هلویی سبک دکوراسیون خود را تغییر دهید و طراحی زیباتری با استفاده از این رنگ در منزلتان داشته باشید.

اگر رنگ هلویی نظرتان را جلب کرده است و مایل به استفاده از رنگ هلویی در طراحی منزلتان را دارید بهتر است برای زیبایی کار دکور تمام خانه را به رنگ هلویی دربیاورید. البته تغییر دادن تمام دکور خنه برای بکار بردن رنگ هلویی هزینه زیادی را برای شما در برخواهد داشت که البته می توان با بکارگیری برخی از روش ها و ترفندهای دکور خانه را با هزینه کمتری طراحی کنید. کاغذ دیواری، اکسسوری ها، تابلوها، نورپردازی و کابینت و برچسب اپن از جمله مواردی است که در طراحی رنگ هلویی در منزل باید آن را مطابق با رنگ هلویی طراحی کنید.

البته برای طراحی تمامی خانه نیز می توانید میزها، فرش ها، سرویس آشپزخانه و مبل ها را در دستور کلی خود قرار دهید و این موارد را هم تغییر دهید. البته به این نکته دقت داشته باشید که تغییر دادن همه این موارد به صورت یک رنگ طراحی منزل را زشت تر خواهد کرد . بنابراین می توان با کمی تغییرات جزئی فضای منزل را مناسب با رنگ سال در آورد.

دکور اتاق خواب با رنگ سال

رنگ سال در دکور اتاق

طراحی اتاق خواب با رنگ هلویی

اگر مایل هستید که اتاق خواب را متناسب با رنگ هلویی طراحی کنید ابتدا می توانید هنگام خرید تخت خواب و روتختی آن رنگ هلویی را در نظر بگیرید و قالیچه های جذاب به رنگ هلویی استفاده کنید. البته قرار دادن تابلوهای عکس و نقاشی به رنگ هلویی نیز ایده خوبی در طراحی اتاق خواب به رنگ سال است که فضای اتاق خواب را جذاب تر و شکیل تر خواهد کرد.

البته یکی از نکته های مهم که در طراحی اتاق خواب باید توجه داشته باشید این است که برای نورپردازی اتاق به رنگ هلویی می توانید از لامپ های led استفاده کنید. البته در کنار آن نیز می توانید برای تزئین اتاق خواب به رنگ هلویی از گلدان، ماگ، عروسک و اکسسوری های هلویی رنگ استفاده کنید. بنابراین با استفاده از این المان ها و عناصر مطمئن باشید که در طراحی اتاق خواب به رنگ هلویی موفق شدید.

موکت ها و فرش ها

البته رنگ فرش ها و موکت ها در دکوراسیون داخلی زیاد به چشم می آید اما با این حال پیدا کردن فرش و موکت رنگ هلویی بسیار سخت خواهد بود و از طرفی فضای سالن پذیرایی زیاد چشم انداز خوبی با فرش هلویی رنگ نخواهد گرفت.بنابراین می توان از قالیچه های کوچک هلویی رنگ استفاده کرد.

دکوری رنگ هلویی

دکوری هلویی

لوازم دکوری متناسب با رنگ هلویی

اکثر افراد در طراحی منزل از لوازم دکوری متنوع همچون گلدان، شمع،آب نما، استند، گل های مصنوعی و استند استفاده می کنند.

بنابراین اگر مایل به طراحی منزلتان به رنگ سال یا همان رنگ هلویی هستید کار سخت و پیچیده ای پیش رو نخواهید داشت بلکه می توانید این لوازم دکوری را مطابق با رنگ هلویی انتخاب کنید و در طراحی منزل به کار ببرید. از طرفی تغییر دادن لوازم دکوری گفته شده شما را متحمل هزینه های اضافی تر نخواهد کرد و بدین طریق می توانید منزل خود را با بکار بردن این لوازم دکوری متناسب با رنگ سال کنید.

طراحی آشپزخانه

همان طور که می دانید آشپزخانه در واقع قلب خانه است که با طراحی آن فضای خانه نیز به طور مسلم تغییرات زیادی خواهد کرد. بنابراین می توان لوازم دکوری آشپزخانه از جمله کابینت، قابلمه ها، چنگال و قاشق ها را به رنگ هلویی درآورد.

آباژور

رنگ هلویی در واقع رنگ بین نارنجی و قرمز رنگ است. این دو رنگ به عنوان بهترین گزینه برای خرید آباژور متناسب با رنگ سال 2024 است. البته اگر فضای منزل شما به دلیل رنگ های بکار رفته بر رویار سرد و بی روح است می توانید با بکار بردن آباژور رنگی ممتایل به نارنجی و قرمز فضای جدیدتری و شادتری را به طراحی داخلی منزلتان بدهید.

کوسن هلویی

کوسن رنگ هلویی

خرید کوسن به رنگ هلویی

کوسن ها بر روی مبل با توجه به اینکه ابعاد کوچکی دارند اما تاثیرات فوق العاده ای بر طراحی داخلی منزل دارند. بنابراین شما با خرید کوسن به رنگ هلویی می تونید هوشمندانه عمل کنید که البته استفاده از کوسن های هلویی رنگ بر روی ملمان هزینه کمی را برای شما دربرخواهد داشت.

خرید پرده پذیرایی، سالن، اتاق خواب  وآشپزخانه به رنگ هلویی

پردها نقش بسیار قابل توجهی در دکوراسیون داخلی خانه دارند. در واقع پنجره بدون پرده شکل ظاهری خوبی نخواهد داشت و تاثیر خوبی بر روی دکوراسیون داخلی خانه نیز ندارد. بنابراین برای انتخاب پرده پذیرایی سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب ها می توانید متناسب با رنگ سال آن ها را هلویی رنگ انتخاب کنید. خوبی این رنگ این است که با هر سبکی از دکوراسیون داخلی و مدرن می تواند متناسب شود.

خرید رومیزی یا رانر به رنگ هلویی

برای اینکه طراحی داخلی منزل خود را به زیبایی هر چه تمام تر متناسب با رنگ هلویی اجرا کنید بهتر است از رانر یا رومیزی متمایل به رنگ هلویی استفاده کنید. استفاده از رومیزی یا رانر تاثیر شگفت انگیزی بر طراحی داخلی منزل دارد از طرفی هزینه کمی را در بر خواهد داشت. خوبی استفاده از رانر یا رومیزی این است که به راحتی قابل تعویض است و هر زمان که خواستید می توانید آن را با رنگ دیگر عوض کنید.

میز کنسول به رنگ هلویی

میز کنسول المانی مناسب برای تغییر دکوراسیون می باشد و شما می توانید با خرید میز کنسول به رنگ هلویی دکور منزلتان را با رنگ سال دکور کنید و جلوه ای ویژه به دکور منزلتان ببخشید. در صورتی که شما میز کنسول دارید می توانید دکور روی میز کنسولتان را له تم رنگ هلویی تغییر دهید که این روش نیز برای تغییر دکوراسیون به رنگ هلویی نیز بسیار کارآمد است.

سخن پایانی

رنگ سال 2024 به رنگ هلویی است و اگر مایل به طراحی منزل خود به رنگ هلویی هستید باید به برخی از نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید. با توجه به اینکه رنگ هلویی یک رنگ گرم و پر رنگ است فضای منزل را بیش از حد شلوغ خواهد کرد که در کنار آن برای ایجاد تعادل می توانید از رنگ های نارنجی و قرمز نیز استفاده کنید.

این رنگ  به دلیل طبع گرم و صمیمانه ای که دارد در واقعع یک رنگ همه کاره است که فضای منزل را دوستانه، صمیمانه و گرم تر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *