مجله

ابعاد مناسب میز ناهارخوری با فضای خانه

سایز مناسب میز ناهارخوری

برای متراژهای مختلف خانه میز ناهار خوری چند نفره مناسب است

میزناهارخوری یکی از اجزای مهم در دکوراسیون خانه محسوب می شود. البته زیبایی دکوراسیون آشپزخانه بیشتر مدیون بکارگیری میز ناهارخوری می باشد. بنابراین باید نسبت به خرید میزناهار خوری توجه بیشتری داشته باشید. انواع متنوعی از میز ناهارخوری در طرح های و مدل های چند نفره در بازار موجود است.

بنابراین در زمان خرید آن باید در مرحله اول به فضای مورد نظر در خانه توجه داشته باشید.بنابراین اگر مایل به استفاده از میزناهارخوری در آشپزخانه و دیگر قسمت هایی از فضای خانه را دارید بهتر است در ابتدای خرید به متراژ فضای مورد نظر توجه کنید تا بتوانید ابعاد مناسب میز ناهارخوری را انتخاب و خریداری کنید.

اهمیت متناسب بودن ابعاد میز ناهار خوری بافضای قرارگیری

باتوجه به اینکه میز ناهار خوری یکی از اجزای مهم  و کاربردی در دکوراسیون داخلی به حساب می آید از طرفی به عنوان یک اجزای داخلی موجب زیبایی چیدمان داخلی خانه نیز می شود و نظم بهتری به فضای مورد نظر می دهد. بنابراین در زمان خرید بهتر است حساسیت زیادی به خرج بدهید و با توجه به محل قرار گیری آن در خانه، ابعاد و مدل آن را انتخاب و خریداری کنید.

محل قرار گیری میزناهار خوری باید طوری باشد که هر زمان که بر روی صندلی آن نشته اید زانوی های شما احساس راحتی کند و برای قرارگیری زانوها فضای مورد نظر وجود داشته باشد. از طرفی باید فضای مورد نظر طوری باشد تا پایه های صندلی به پایه های میز نچسبد تا بتوانید در زمان نشستن به راحتی تعادل خود را حفظ کنید. با توجه به این اوصاف می توان به طور کلی بیان کرد که متناسب بودن ابعاد میز ناهار خوری با فضای قرارگیری آن اهمیت زیادی دارد.

سایز مناسب میز

سایز استاندارد میز ناهار خوری

اصول کلی چیدمان  فضای مورد نیاز برای میز ناهارخوری

متراژ محل قرار گیری تاثیر زیادی بر روی شکل و ابعاد مناسب میز ناهارخوری دارد. در واقع اگر متراژ محل مورد نظر بزرگتر باشد به طور مسلم می توانید میز ناهار خوری با ابعاد بزرگ تری را  به صورت چند نفره انتخاب کنید.

همان طور که بیان کردیم مدل های متنوعی از میز ناهار خوری به صورت مستطیل  و دایره وجود دارد که قرار گیری هر کدام در محل مورد نظر نیاز به فضای لازم دارد. به عنوان مثال برای میزناهار خوری به شکل مستطیلی باید حدود 8 سانتی متر فضای خالی در اطراف میز ناهار خوری باشد. از طرفی برای میزهای دایره ای نیز این فضای مورد نظر باید در حدود 100 سانتی متر باشد. بنابراین اگر قرار است میزناهار خوری را در متراژهای مختلفی از خانه به کار گیرید باید ابتدا به این اصول توجه داشته باشید و متناسب بودن با این فضای خالی در محل قرار گیری ابعاد میز ناهار خوری را انتخاب کنید.

 

ابعاد مناسب میز ناهارخوری برای فضا های مختلف

 

اگر خانه شما متراژ کمتری داشته باشد و فضای کافی برای قرار دادن میز ناهار خوری را نداشته باشد می توانید از اپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید. البته با قرار دادن میزناهار خوری در نزدیکی آشپزخانه نیز می توانید چیدمان زیبایی داشته باشید. در این صورت ابعاد مناسب میز ناهارخوری کوچک تر همچون دو یا 4 نفره انتخاب خوبی برای متراژ کم فضای مورد نظر خواهد بود.

 

یکی از نکات مهم در این رابطه این است که فضای مورد نظر برای قرار دادن میز ناهار خوری باید طوری باشد که میزناهار خوری حرکت و رفت و آمد را دشوار نکند . بنابراین باید در آشپزخانه یا بیرون از فضای آشپزخانه در گوشه ای آن را قرار دهید که رفت و آمد به راحتی در فضای مورد نظر انجام شود. با توجه به اینکه مدل های متنوعی از میز ناهار خوری در ابعاد مختلف وجود دارد بنابراین در ادامه برای هر کدام از این ابعاد میز ناهار خوری، متراژ های مختلف خانه را بیان خواهیم کرد.

متراژ محل قرار گیری میز ناهار خوری 12 نفره

اگر قصد خرید میزناهار خوری 12 نفره را دارید باید فضایی که برای قرار دادن میزناهار خوری در نظر می گیرد باید حداقل حداقل ۴/۳ ×۴/۹ متر باشد. البته این متراژ برای ابعاد مناسب میز ناهارخوری مستطیلی و مربعی به یک شکل است . البته اگر مایل هستید که اطراف میز ناهار خوری فضای بیشتری باشد باز هم باید فضای متراژ خانه در حدود  ۴ ×۶ متر باشد. این متراژ از فضا بیشتر در خانه های سنتی یافت می شود چرا که فضای بزرگتری وجود دارد و شما می توانید متناسب با متراژ خانه ابعاد مناسب میز ناهارخوری را انتخاب کنید.

میز ناهار خوری استاندارد

میز استاندارد

متراژ محل قرار گیری میز ناهار خوری 8 نفره

میزناهار خوری در مدل های بیضی، مشتطیلی و دایره ای وجود دارد که بستگی به متراژ خانه و سلیقه خود می توانید هر کدام را که مایل بوید انتخاب کنید. بنابراین با توجه به مدل های مختلفی از میزناهار خوری باید فضای متراژ مختلفی از خانه به صورت ۳×۴ باشد تا به راحتی میزناهار خوری قرار بگیرد.

 

متراژ محل قرار گیری میز ناهار خوری 6 نفره

اغلب میزناهار خوری گرد قطری در حدود 137 سانتی متر دارد. البته میزناهار خوری مستطیلی یا بیضی شکل نیز عرضی در حدود 75 الی 90 سانتی متر که طول آن نیز بین 150 الی 180 سانتی متر است. بنابراین متراژ محل قرار گیری برای این ابعاد از میز ناهار خوری باید

۲.۵×۳ باشد.  با توجه  به این متراژ در اطرف هر میز ناهار خوری فضای کافی برای رفت و آمد وجود دارد.

متراژ محل قرار گیری میز ناهار خوری 4 نفره

میزناهار خوری اگر به صورت گرد باشد قطر آن در حدود 92 و حداکثر در حدود 152.5 است. البته اگر به صورت مستطیلی یا بیضی باشد طول آن برابر با 150 تا 180 سانتی متر و عرض آن نیز بین 75 الی 90 سانتی متر است. به این نکته دقت داشته باشید که برای اتاق های کوچک، میزهای مربعی شکل مناسب نیست و اگر مایل به استفاده از این نوع میز هستید باید یک گوشه از میز را به دیوار بچسبانید.

البته این روزها استفاده از میز ناهار خوری مستطیلی نسبت به سایر مدل های میز ناهار خوری رایج تر است و افراد مایل به انتخاب این مدل از میز ناهار خوری هستند. ابعاد مناسب میز ناهارخوری مستطیلی شکل برای متراژ های کمتر گزینه مناسبی به حساب می آید.

متراژ محل قرار گیری میز ناهار خوری 2نفره

میز ناهار خوری دو نفره ابعاد کوچک تری نسبت به بقیه میز ناهار خوری دارد که با این وجود نیاز به فضای کمتری از متراژ را دارد. این مدل از میزناهار خوری به صورت مربع یا گرد فضای کمتری را اشغال می کند و می توان آن را در یک گوشه از سالن یا فضای آشپزخانه قرار داد. البته برای استفاده بهتر از فضا و شیک تر کردن چیدمان می توانید یک طرف میز را به دیوار بچسبانید.

نکات مهم و ضروری در زمان خرید میز ناهار خوری

میز ناهار خوری جذابیت فوق العاده ای به دکوراسیون داخلی و از جمله فضای آشپزخانه می دهد. بنابراین انتخاب درست آن با توجه به متراژ های مختلف خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه براین موارد باید در زمان خرید میز ناهار خوری به برخی از نکات مهم و ضروری توجه داشته باشید تا در نهایت بتوانید ابعاد مناسب میز ناهارخوری را خریداری کنید. این نکات مهم و ضروری در زمان خرید میز ناهار خوری عبارت اند از:

در زمان خرید میز ناهار خوری باید به اندازه میز و مدل آن توجه داشته باشید. با در نظر گرفتن ابعاد مناسب میز ناهارخوری شما می توانید صندلی ناهار خوری بیشتری را در اطراف آن قرار دهید و بهتر بتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین در نظر گرفتن متراژ قرار گیری و ابعاد مناسب میز ناهارخوری در زمان خرید آن اهمیت زیادی دارد.

با این اوصاف می توان میز ناهار خوری چهار نفره را برای خانواده هایی که تعداد کمتری هستند  البته فضای غذاخوری آن ها کمتر است را بهترین گزینه دانست. البته میزناهار خوری گرد چهار نفره نیز برای قرار گیری نیاز به فضای زیادی ندارد.

میزناهار خوری شش نفره نیز برای خانواده هایی که تعداد اعضای آن ها بیشتر است و فضای غذاخوری آن به صورت رسمی است مناسب می باشد.

میزناهار خوری هشت نفره به طور مسلم ابعاد بزرگ تری دارد و شکوه بیشتری به دکوراسیون داخلی خانه می بخشد. در سالن های غذا خوری بزرگ می توان میز ناهار خوری هشت نفره را انتخاب کرد.

توجه کردن به جنس و کیفیت میزناهار خوری نیز در زمان خرید ان اهمیت زیادی دارد. مدل های متنوعی از میز ناهار خوری در جنس های متنوع موجود است که هر کدام کیفیت های مختلفی دارند که البته می توان با توجه به جنس و کیفیت و با در نظر گرفتن متراژ محل قرار گیری ، ابعاد مناسب میز ناهارخوری را انتخاب و خریداری کرد.

میز ناهار خوری سایز استاندارد

ابعاد مناسب میز ناهار خوری

سخن پایانی

انواع متنوعی از میز ناهار خوری در مدل های مستطیلی ، دایره ای، بیضی و مربعی شکل وجود دارد که شما می توانید با توجه به فضای محل قرار گیری در خانه هر کدام را که مایل بودید خریداری کنید. البته همه این مدل های میز ناهار خوری از نظر هزینه تفات های زیادی با هم ندارند که با این حال در نظر گرفتن متراژ محل قرار گیری و  ابعاد مناسب میز ناهارخوری در زمان خرید آن اهمیت زیادی دارد.

بنابراین شما با توجه به بودجه خود می توانید هر مدل از میز ناهار خوری را انتخاب کنید. البته میز ناهار خوری سنگی نسبت به سایر میزهای ناهار خوری قیمت بالاتری دارد. به طور معمول برای مبلمان کلاسیک ، میز ناهار خوری چوبی و کلاسیک بهترین گزینه است و قیمت میز ناهار خوری چوبی نیز مناسب تر است و اگر قصد خرید میز ناهار خوری پایه استیل را دارید نیز می توانید میز ناهار خوری استیل یا همان فلزی را انتخاب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *