مجله

چگونه بهترین جلو مبلی مناسب با مبلمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین جلو مبلی

انتخاب بهترین جلو مبلی مناسب با مبلمان  بر اساس نوع مبل و دکوراسیون داخلی انجام می شود. جلو مبلی یکی از اصلی ترین عناصر چیدمان در فضاهایی است که از چیدمان مبل برای آراستگی آنها استفاده می شود. جلو مبلی یکی از اجزای مبلمان است که برای تکمیل  این پازل  مورد استفاده قرار می گیرد انتخاب درست و اصولی بهترین جلو مبلی می تواند تاثیر شگفت آوری در افزایش کیفیت دیزاین و آراستگی دکوراسیون داخلی داشته باشد.

در خیلی از مواقع انتخاب درست بهترین جلو مبلی می تواند آن را به عنوان کانون یا نقطه مرکزی خانه به بیننده معرفی نماید. همچنین استفاده از میز جلو مبلی با کیفیت در رنگ بندی مناسب می تواند نقش مهم و پر رنگی در مهمانی ها و دور همی های مختلف داشته باشد. در ادامه به ویژگی ها  و چگونگی انتخاب جلو مبلی های شکیل با جلوه دیداری مناسب پرداخته می شود.

جلو مبلی کژال عاج

بهترین جلو مبلی چوبی

برای انتخاب بهترین جلو مبلی مناسب باید به چه نکاتی توجه شود؟

جلو مبلی یکی از اصلی ترین میزهای خانه محسوب می شود  که انتخاب درست و اصولی آن می تواند تاثیر مهم و خارق العاده ای در افزایش زیبایی دیداری دکوراسیون داخلی داشته باشد. وقتی از انواع مبلمان برای آراستگی دکوراسیون داخلی استفاده  شود میز جلو مبلی به عنوان یک عنصر مهم و تعیین کننده می تواند  نقش مهمی در این پازل داشته باشد.

بنابراین انتخاب بهترین میز جلو مبلی متناسب با مبلمان که از ظاهری آراسته  و رنگ بندی مناسبی برخوردار باشد می تواند باعث بالا رفتن کیفیت دیداری فضای دکوراسیون داخلی شود.

در ادامه به بررسی برخی از نکات مهم و کلیدی در انتخاب بهترین جلو مبلی مثل رنگ جذاب و ملایم، هماهنگی متریال میز جلو مبلی با دیگر وسایل دکوراسیون داخلی، شکل ظاهری میز، جنس رویه جلو مبلی پرداخته می شود که رعایت آن ها می تواند باعث افزایش تاثیر میز جلو مبلی درکیفیت جلوه دیداری مبل ها و افزایش زیبایی فضای کلی دکوراسیون داخلی شود.

جلو مبلی کژال

بهترین جلو مبلی جنس چوب

  • رنگ ملایم و جذاب بهترین جلو مبلی

رنگ ملایم و جذاب یکی از نکات مهم و کلیدی است که در انتخاب بهترین میز جلو مبلی باید مورد توجه قرار گیرد به عبارت دیگر میز جلو مبلی که برای جا نمایی در جلو  مبل ها انتخاب می شود باید از لحاظ رنگ بندی از هماهنگی لازم با رنگ مبل ها  و دیگر وسایل دکوراسیون داخلی برخوردار باشد.

چون عدم هماهنگی رنگ و جلوه دیداری میز جلو مبلی با مبل ها یا دیگر وسایل دکوراسیون داخلی باعث برهم خوردن تعادل ظاهری می شود. لذا انتخاب بهترین میز جلو مبلی که از هماهنگی لازم با رنگ مبلمان و رنگ قالب دکوراسیون داخلی برخوردار باشد باعث دوچندان شدن جلوه دیداری دکوراسیون داخلی می شود.

مثلاً قراردادن میز جلو مبلی  سفید رنگ در جلو مبلمان به رنگ قهوه ای سوخته از نظر جلوه دیداری کار مناسبی نیست چون باعث برهم خوردن توازن رنگ بندی در فضای داخلی می شود.

بنابراین در چنین شرایطی بهتر است از میز جلو مبلی در طیف های مختلف قهوه ای یا کرمی برای تکمیل پازل دکوراسیون داخلی استفاده شود تا حفظ توازن رنگ بندی باعث بالا رفتن کیفیت دیداری فضای داخلی گردد.

جلو مبلی سپید عاج

بهترین جلو مبلی گرد

  • هماهنگی جنس و طرح جلو مبلی  با دیگر لوازم منزل

میز جلو مبلی حتی المقدور باید از لحاظ جنس و طرح با دیگر لوازم منزل از هماهنگی و تناسب لازم برخوردار باشد به شکلی که در فضای کلی خانه به عنوان یک شی نا متجانس به چشم نیاید.

به عنوان مثال اگر بافت و طرح کلی لوازم خانه از اقلام و وسایل چوبی باشد باید از جلو مبلی استفاده شود که حتی المقدور از جنس تمام چوب بوده و از مصنوعات مختلف چوبی درست شده باشد برعکس اگر فلز عنصر قالب در وسایل و لوازم خانه باشد بهتر است از میزهای جلو مبلی استیل یا فلزی برای جا نمایی در جلوی مبلمان استفاده گردد.

  • هماهنگی میز جلو مبلی با دکوراسیون داخلی خانه

هماهنگی میز جلو مبلی با دکوراسیون داخلی خانه یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام انتخاب و خرید میز جلو مبلی برای تناسب و هماهنگی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد. به بیان دیگر زمانی می توان یک  دکوراسیون ایده آل و متناسب برای خانه ایجاد نمود که هماهنگی و هارمونی لازم میان لوازم خانه و جلو مبلی  لحاظ شود.

به بیان دیگر میزی که به عنوان میز جلو مبلی انتخاب می شود باید از تناسب لازم با سبک چیدمان وسایل در دکوراسیون داخلی برخوردار باشد. به عنوان مثال برای یک فضا با طراحی داخلی با مبلمان کلاسیک باید یک میز جلو مبلی کلاسیک و هماهنگ با مبلمان انتخاب و جا نمایی شود و نمی توان برای این فضا از یک میز ساده و مینیمال استفاده نمود. همچنین برای مبلمان چوبی نیز بهتر است از جلو مبلی چوبی استفاده شود

به عبارت دیگر برای هر نوع مبلمانی باید از میز جلو مبلی هماهنگ با همان نوع مبلمان استفاده شود به همین دلیل در اکثر مواقع  برای جلوگیری از ناهماهنگی و ‌ عدم تجانس،  سرویس های مبلمان همراه با جلو مبلی مناسب در مراکز فروش عرضه می شوند.

جلو مبلی گرد سپید

بهنرین جلو مبلی گرد چوبی

  • جنس رویه و سطح جلو مبلی

جنس رویه میز جلو مبلی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در نوع انتخاب و هماهنگی این سازه با  مبلمان و بقیه وسایل دکوراسیون داخلی است که در هنگام انتخاب و خرید جلو مبلی باید مورد توجه قرار گیرد.

به بیان دیگر علاوه بر نوع جنس و متریال میز جلو مبلی در هنگام خرید این نوع سازه باید به رویه های متفاوتی که از جنس های مختلف مثل چوب، شیشه، آینه، هایگلاس و غیره در ساختار آنها لحاظ می شود توجه گردد تا هماهنگی و تناسب کار دچار مشکل نشود.

معمولا نوع رویه میز جلو مبلی باید از تناسب لازم با کف و پیرامون محل جا نمایی برخوردار باشد. به این معنا که اگر برای سطح سالن از فرش های طرح  ساده و غیر شلوغ استفاده می شود بهتر است از میز جلو مبلی با رویه شیشه استفاده شود چرا که طرح فرش در زیر میز دیده می شود و زمانی که سطح شیشه روی میز جلو مبلی تمیز باشد سطح جلو مبلی  کمتر به چشم می آید.

همچنین استفاده از میز جلو مبلی با رویه آینه هر چند ممکن است باعث  افزایش زیبایی دیداری میز شود اما کثیف شدن زود هنگام آن ممکن است باعث به زحمت افتادن ساکنان خانه برای تمیز کاری مکرر شود.

همچنین جلو مبلی با جنس چوب یکی از بهترین گزینه ها است که با تمامی دکور های منزل هماهنگی دارد و ظاهری شیک و مدرن به دکور خانه شما می دهد. همانطور که می دانید جنس چوب ماندگاری بالایی دارد و شما می توانید زمان طولانی از آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که قیمت جلو مبلی چوبی نسبت به کیفیت و ظاهر زیبای آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و انتخابی مناسب برای هر خانه ای می باشد.

لازم به ذکر است که میز جلو مبلی با طرح رویه سنگی یکی از طرح های جذاب و با کیفیت برای سطح جلو مبلی  است که هرچند قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع جلو مبلی دارد اما ظاهر شیک و اصیل آن باعث بالا رفتن کیفیت دکوراسیون داخلی می شود.

معمولاً از میزهای جلو مبلی با سطح سنگی بیشتر در دکوراسیون های کلاسیک و اعیانی استفاده می گردد. منتهی باید به این نکته توجه داشت که نوع جنس و متر یال رویه یا سطح میز جلو مبلی با توجه به دکوراسیون داخلی خانه، کیفیت مبلمان، سلیقه و بودجه صاحبخانه انتخاب می شود و تنوع موجود در جنس رویه میزهای جلو مبلی این امکان را به افراد مختلف می دهد که با توجه به شرایط و امکانات، نوع دکوراسیون داخلی، سلیقه و بودجه خود نوع مناسب میز جلو مبلی با رویه و سطح متر یال مناسب را انتخاب کنند.

جلو مبلی چوبی

بهترین جلو مبلی چوبی

  • شکل ظاهری میز جلو مبلی

شکل ظاهری میز جلو مبلی یکی از عوامل موثر و تعیین کننده در هنگام انتخاب و خرید این نوع سازه است، معمولاً میزهای جلو مبلی برای جذابیت بیشتر در اشکال و طرح های مختلف طراحی و عرضه می شوند. به این معنا که سطح رویی میزهای جلو مبلی در طرح ها و شکل های مختلف مثل گرد یا دایره ای، چهارگوش، چند ضلعی طراحی و عرضه می شود.

علاوه بر سطح رویه این نوع میز پایه های آن ها هم ممکن است در طرح های مختلف طراحی و ساخته شود به شکلی که فرد متقاضی بتواند با توجه به ابعاد و اندازه سالن  و محل جا نمایی، یک مدل و سبک طراحی مناسب جلو مبلی را انتخاب و خریداری نماید.

همچنین تنوع ظاهری میزهای جلو مبلی این امکان را برای افراد متقاضی فراهم می کند که بتوانند با توجه به سلیقه و نظر شخصی خود نوع مناسب میز جلو مبلی متناسب با مبل و دکوراسیون داخلی خود را انتخاب و تهیه نمایند.

هرچند سلیقه یا شرایط دکوراسیون داخلی نقش مهمی در انتخاب نوع مناسب میز جلو مبلی از لحاظ طراحی و شکل به خود اختصاص می دهد اما در خانه هایی که افراد سالمند یا خردسال زندگی می کنند باید حتی المقدور از خرید میزهای جلو مبلی با گوشه های تیز خودداری شود و از مدل های گرد یا بیضی آن استفاده گردد تا امکان آسیب رسیدن به آن ها  در هنگام تردد یا بازی به  حداقل ممکن برسد.

 

سخن پایانی

برای پاسخ به این سوال که چگونه بهترین جلو مبلی مناسب با مبلمان را انتخاب کنیم باید به نکاتی از جمله نوع و سبک  دکوراسیون داخلی، سلیقه ساکنان خانه، جذابیت طرح و رنگ میز جلو مبلی و هماهنگی آن با دیگر وسایل منزل، جنس میز جلو مبلی و رویه سطحی آن، شکل ظاهری میز،  نوع و کیفیت مبلمان به خصوص چیدمان آن توجه شود.

به عنوان مثال نوع  و کیفیت مبلمان به خصوص چیدمان آن می تواند در انتخاب بهترین میز جلو مبلی بسیار موثر باشد به این معنا که اگر مبلمان به صورت خطی در مقابل هم چیده می شود بهتر است  از میز جلو مبلی مستطیل یا بیضی شکل برای دسترسی بهتر استفاده شود.

اگر شکل چیدمان مبل ها به صورت ال یا نیم دایره باشد بهتر است برای دسترسی بهتر از میز جلو مبلی دایره یا مربع شکل استفاده شود و اگر چیدمان مبل ها به صورت دایره انجام می شود برای افزایش کیفیت دیداری بهتر است از میز جلو مبلی گرد استفاده شود تا تناسب ظاهری حفظ شده و عدم تناسب باعث برهم خوردن توازن ظاهری کار نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *