مجله

میز تلویزیون دیواری یا زمینی، کدام بهتر است؟

میز تلویزیون دیواری یا زمینی

 

 

میز تلویزیون دیواری یا زمینی؟  سوالی متداول است که ذهن افراد مختلف را برای انتخاب یک میز تلویزیون مناسب و هماهنگ با دکوراسیون داخلی  به خود مشغول می کند. در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی عوامل مختلفی می تواند دخیل و تاثیر گذار  باشد که از آن جمله می توان به وسعت فضای محل نصب یا جا نمایی تلویزیون، شرایط دکوراسیون داخلی، اندازه تلویزیون، داشتن بچه کوچک، سخت بودن تمیز کردن فضای زیر میز تلویزیون، صاحبخانه یا مستاجر بودن صاحب میز تلویزیون و غیره اشاره کرد ناگفته نماند که ذوق و سلیقه افراد ساکن خانه یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی است.

عوامل موثر در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی

 

همانطور که گفته شد عوامل موثر در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی با توجه به شرایط و سلیقه افراد خانواده ممکن است متفاوت باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت  که انتخاب و خرید میز تلویزیون زمینی یا دیواری فقط به ذوق و سلیقه افراد خانواده محدود نمی شود و عوامل دیگری هم مثل نوع دکوراسیون داخلی، اندازه و وسعت محل قرارگرفتن تلویزیون، وجود افراد خردسال درخانه، فراهم بودن شرایط تمیزکاری زیر میز تلویزیون، مستاجر یا صاحبخانه بودن متقاضی میز تلویزیون  در این امر دخیل و تاثیرگذار هستند که در ادامه به برخی از آنها پرداخته می شود.

میز تلویزیون دیواری یا زمینی

میز تلویزیون چوبی زمینی

  • نوع دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل

نوع دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی است. به بیان دیگر بر اساس قانون هماهنگی در طراحی دکوراسیون داخلی، دیزاین، اندازه و سبک قرار گرفتن میز تلویزیون می بایست از هماهنگی لازم با طرح دکوراسیون داخلی برخوردار باشد.

بنابراین در  انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی به عنوان یکی از مهمترین نقاط کانونی در فضاهای عمومی، مثل سالن پذیرایی باید دقت لازم به خرج داده شود تا عدم هماهنگی در انتخاب نوع تلویزیون و میز آن باعث برهم خوردن تعادل دیداری در فضای پیرامونی نشود.

همچنین باید به این نکته توجه داشت که میز تلویزیون دیواری و هماهنگ کردن آن  با دکوراسیون داخلی محدود به قرار دادن تلویزیون های صفحه تخت بزرگ و  میز تلویزیون بر روی دیوار نمی شود.

بلکه برای زیبا شدن فضای پیرامونی  تلویزیون های دیواری  انواع طرح های مختلف وجود دارد که در آنها با توجه به شرایط از انواع کاغذ دیواری، سنگ های تزیینی، چوب های ام دی اف، اچ دی اف، لترون و غیره برای زیبایی این نقاط کانونی با تناسب کار استفاده می شود که در صورت جا نمایی درست و هماهنگ با دکور ایجاد شده می تواند فضایی چشم نواز و زیبایی را برای بیننده خلق کند.

بنابراین هماهنگی دکوراسیون داخلی و چیدمان وسایل یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در انتخاب نوع میز تلویزیون دیواری یا زمینی است که انتخاب میز تلویزیون بدون توجه به آن ممکن است باعث برهم خوردن توازن و تعادل دیداری فضای داخلی شود.

میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری چوبی

  • اندازه و وسعت محل قرارگرفت تلویزیون

اندازه و وسعت محل قرار گرفتن تلویزیون یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی است. میز تلویزیون دیواری بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک است به این معنا که اگر متراژ خانه یا منزل مسکونی کوچک باشد و فضای کمی برای جا نمایی وسایل مختلف داشته باشد بهترین راهکار برای عبور از این چالش استفاده از میز تلویزیون دیواری است.

استفاده از میز تلویزیون دیواری زیبا و شکیل در فضاهای کوچک می تواند بهترین ایده و راهکار برای استفاده بهینه از فضای موجود و ایجاد یک فضای کانونی زیبا و با کیفیت باشد.

هرچند استفاده و بکارگیری میز تلویزیونی دیواری برای استفاده از حداکثر فضا در خانه های با متراژ کم یک ایده مناسب بوده و از سوی کارشناسان دکوراسیون داخلی توصیه می شود.

اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده از میز تلویزیون دیواری به فضاهای کوچک محدود نمی شود و از این نوع میز تلویزیون می توان برای فضاهای بزرگ هم در قالب یک دکوراسیون زیبا با طراحی پیرامونی شکیل برای آراستگی فضای داخلی استفاده نمود.

معمولا در فضاهای بزرگ استفاده از میز تلویزیون زمینی  به دلیل امکان جابجایی و مسدود نکردن رفت و آمد متداول تر است.

میز تلویزیون

میز تلویزیون چوبی

  • وجود افراد خردسال در خانه

وجود افراد کودک و خردسال در خانه یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی است. به بیان دیگر استفاده از میز تلویزیون زمینی در خانه هایی که بچه کوچک دارند کاری خطرناک با درجه ریسک بالا است چون بازی گوشی و شیطنت کودکان هر لحظه امکان آسیب رسیدن به تلویزیون را افزایش می دهد.

در این شرایط استفاده از میز تلویزیون دیواری می تواند  امکان آسیب دیدن تلویزیون و میز تلویزیون در خانه های پرجمعیت یا شلوغ را به حداقل ممکن برساند.

همچنین تلویزیون های صفحه تخت ال سی دی یا ال ای دی حتی در ابعاد بزرگ هم سبک و کم وزن هستند، به شکلی که کودکان می توانند به راحتی آنها را جابجا کرده و تکان دهند که این امر می تواند باعث آسیب رسیدن به آنها شود.

لذا استفاده از میز تلویزیون دیواری در خانه هایی که بچه های کوچک دارند می تواند بهترین راهکار برای حفظ تلویزیون از خطرات احتمالی ایجاد شده به وسیله کودکان شیطان و پر جنب و جوش باشد.

  • تمیزکاری زیر میز تلویزیون

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار  که در هنگام استفاده از میز تلویزیون دیواری یا زمینی مورد توجه قرار می گیرد تمیزکاری زیر میز تلویزیون و اطراف آن است. معمولاً استفاده از میز تلویزیون دیواری مشکل تمیزکاری زیر میز تلویزیون زمینی را ندارد و شرایط تمیزکاری آن آسان تر است.

لذا خانواده هایی که تمایل ندارند از میز تلویزیون زمینی به دلیل سنگینی و سخت بودن جابجا کردن میز و تمیزکاری زیر آن استفاده کنند می توانند برای عبور از این چالش  از میز تلویزیون دیواری استفاده کنند.

میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری چوبی

در انتخاب میز تلویزیون دیواری یا زمینی باید به چه نکاتی باید توجه شود؟

  • میزهای تلویزیون دیواری یا زمینی دارای ساختار و شکل های مختلفی هستند به شکلی که انتخاب و خرید یک نوع خاص و شیک آنها، اگر از تناسب لازم با فضای جا نمایی برخوردار باشد می تواند دیوار یا فضای قرار گرفتن را به یک نقطه چشم نواز و کانونی تبدیل کند.

 

  • میزهای تلویزیون دیواری یا زمینی می توانند یک فضای مناسب و خاص برای جا نمایی اشیا تزیینی و زیبا باشند. به بیان دیگر با قرار دادن اشیا تزیینی خاص و زیبا در میز تلویزیون زمینی یا باکس و شلف میز های تلویزیون دیواری می توان یک فضای بکر و مناسب برای جلوه گری یک چنین اشیایی ایجاد نمود. منتهی باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن اشیاء تزیینی خاص در باکس یا شلف های میز تلویزیون دیواری باعث افزایش کیفیت دیداری و جلوه گری آنها می شود و دسترسی کودکان به آنها را کاهش می‌ دهد.

 

  • در فضاهای کوچک یا بزرگ که نظافت و تمیزکاری فضایی زیر میز تلویزیون زمینی سخت است بهتر است برای برطرف شدن چالش از میزهای تلویزیون دیواری استفاده شود.
میز تلویزیون چوبی

میز تلویزیون چوبی زمینی

  • در مکان های عمومی و شلوغ بهتر است از میز تلویزیون های دیواری استفاده شود چون دسترسی افراد مختلف و بچه ها به میز تلویزیون و تلویزیون سخت شده و میز تلویزیون یا تلویزیون به عنوان مانعی برای تردد افراد یا بازی کودکان مشکل ساز نمی شود.

 

  • در هنگام نصب میز تلویزیون های دیواری باید ارتفاع استاندارد برای نصب آن ها در نظر گرفته شود تا جا نمایی میز تلویزیون و تلویزیون نا متوازن نباشد. چون عدم توازن ارتفاع نصب و جا نمایی میز تلویزیون دیواری باعث برهم خوردن فضای دیداری و نا ترازی کار می شود.

 

  • در هنگام نصب و جا نمایی میز تلویزیون دیواری باید سعی شود که میز تلویزیون و باکس های اطراف آن از ترکیب خلاقانه ای برخوردار باشند تا هم کیفیت دیداری محل قرارگیری تلویزیون از شرایط مطلوبی برخوردار باشد و هم دکوراسیون میز تلویزیون دیواری خلاقانه و جالب بنظر برسد.
میز تلویزیون چوبی

میز تلویزیون زمینی

سخن پایانی

میز تلویزیون دیواری یا زمینی مسئله ای است که با توجه به شرایط قرار گرفتن تلویزیون، دکوراسیون داخلی، اندازه و وسعت فضای محل قرارگیری تلویزیون، سلیقه و ذوق اعضای خانواده و رنج سنی آنها سنجیده می شود. به بیان دیگر در خانه های با وسعت و اندازه کوچک باید حتی المقدور از میز تلویزیون دیواری استفاده شود چون فضای کمتری اشغال می شود.

همچنین در خانه هایی که بچه کوچک وجود دارد بهتر است از میز تلویزیون دیواری استفاده شود تا احتمال آسیب رسیدن به میز تلویزیون یا تلویزیون به کمترین حد ممکن برسد.

همچنین کسانی که صاحبخانه نیستند و به عنوان مستاجر به طور متناوب در خانه های مختلف زندگی می کنند بهتر است از میز تلویزیون زمینی برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند چون استفاده از میز تلویزیون دیواری به دلیل تغییر متناوب محل زندگی از تناسب و هماهنگی  لازم با فضاهای مختلف برخوردار نبوده و موجب برهم خوردن تعادل در فضای دیداری محل جدید  می شود.

میز تلویزیون زمینی یک انتخاب مناسب برای پر کردن فضاهای بزرگ و گسترده است. همچنین میز تلویزیون زمینی می تواند یک انتخاب ایده برای افراد تنوع طلبی باشد که جابجا کردن وسایل و تغییر چیدمان دکوراسیون منزل را دوست دارند و به صورت دوره ای این کار را انجام می دهند.

چون میز تلویزیون دیواری در یک فضای مشخص فیکس می شود و به سادگی نمی توان آن را جابجا نمود. همچنین در منازل و فضاهایی که چیدمان دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک انجام می شود میز تلویزیون های زمینی می توانند یک عامل مناسب برای ایجاد تعادل و هماهنگ کردن فضای داخلی باشند.

بنابراین انتخاب و به کارگیری میز تلویزیون دیواری یا زمینی یک امر نسبی است که بر اساس شرایط و سلیقه ساکنان خانه تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *