مجله

اصول چیدمان کنسول در خانه

چیدمان کنسول چوبی

یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی که در چیدمان خانه پیش می‌آید این است که جای کنسول در کجای خانه است؟ یا این که اصول چیدمان کنسول در خانه چیست؟ سوالی ساده که جوابی پیچیده دارد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می‌توانید کنسول را در هرجای خانه که می‌خواهید قرار دهید. فقط باید توجه داشته باشید که چه نوع کنسول با چه ابعادی را می‌خواهید در کجا قرار دهید. در ادامه این مقاله می‌خواهیم اصول چیدمان کنسول در قسمت‌های مختلف خانه را به شما عزیزان بگوییم.

کنسول چوبی

کنسول چوب بلوط

پذیرایی

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر خانه‌ای سالن پذیرایی آن است. سالن پذیرایی جایی است که مهمان‌ها بیشترین زمان را در آن‌جا می‌گذرانند، پس باید بسیار شیک و مجلل باشد. در واقع پذیرایی بهترین جایی است که می‌توانید از کنسول در آن استفاده کنید. استفاده از کنسول در پذیرایی می‌تواند به شکوه بیشتر سالن پذیرایی و شیک شدن محیط کمک زیادی کند. جای قرار گیری و ابعاد کنسول شما در پذیرایی، به مساحت سالن پذیرایی شما بستگی دارد. بیشتر افراد دوست دارند که کنسول را کنار مبل قرار دهند اما حتما نباید کنسول کنار مبل قرار گیرد.

طرح و نوع کنسول هم بهتر است از سبک دکوراسیون داخلی پیروی کند. مثلا اگر نوع چیدمان خانه‌ شما طرح کلاسیک است، باید کنسول شما هم سبک کلاسیک باشد. شما می‌توانید در اتاق پذیرایی در بالای کنسول به جای آینه از یک تابلو استفاده کنید. نقاشی‌های زیبا و تابلو فرش‌های نفیس یک انتخاب عالی برای بالای کنسول در پذیرایی هستند. اگر از لوازم تزئینی و لوکس خوشتان می‌آید، روی کنسول یک جای بسیار مناسب برای استفاده از این لوازم زیبا است. اما اگر علاقه‌ای به این وسایل ندارید، می‌توانید از قاب عکس یا کتاب کمک بگیرید. البته استفاده از گل‌های زیبای آپارتمانی بر روی کنسول هم یک ایده‌ جالب برای دیزاین کنسول می‌تواند باشد.

 

اتاق خواب

افراد زیادی هستند که دوست دارند یک کنسول زیبا در اتاق خواب‌شان داشته باشند‌. انتخاب نوع و ابعاد کنسول برای اتاق خواب به میزان ابعاد اتاق بستگی دارد. اگر اتاق شما بزرگ است، می‌توانید یک کنسول برای قرار دادن آینه، لوازم تزئینی، لوازم آرایش روزانه و… تهیه کنید. اما اگر فضای کوچکی در اتاق خواب دارید، باید یک کنسول جا دار و کشو دار تهیه کنید تا لوازم بیشتری را در آن قرار دهید.

کنسول چوبی گروه تولیدی عاج

کنسول چوب روس

سالن غذاخوری

سالن غذا خوری یکی دیگر از قسمت‌های خانه می‌باشد که می‌توان کنسول را در آن قرار داد. گذاشتن کنسول کنار میز غذا خوری کمک می‌کند میز شما مرتب‌تر باشد، چون وسایل اضافی و غیر ضروری می‌توانید در کشوی کنسول بگذارید. شمع، عود، قاشق و چنگال اضافه، نمکدان، دستمال سفره و … برخی از لوازمی هستند که گاها بر روی میز غذا خوری قرار می‌گیرند. شما می‌توانید این لوازم غیر ضروری را در کشوی کنسول قرار دهید و در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید در هنگام غذا خوردن وسایلی مانند تلفن همراه‌تان را نیز بر روی کنسول قرار دهید و با آرامش کامل به خوردن غذا بپردازید.

بهترین جا برای قرار دادن کنسول در سالن غذا خوری جایی است که شما به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. البته به این نکته‌ هم باید دقت کنید که جای کنسول باید مانع از بیرون آمدن صندلی یا رفت و آمد افراد نشود. اگر سالن غذاخوری شما کوچک است یا نور کافی ندارد، حتما یک آینه بالای کنسول نصب کنید. اما اگر فضای کافی دارید و سالن شما پنجره دارد، استفاده از تابلو فضا را زیباتر می‌کند. در انتخاب کنسول برای سالن غذاخوری دقت کنید که کنسول شما فضای کافی داشته باشد.

 

ورودی خانه

ذهینتی که در مورد راهروی ورودی خانه وجود دارد این است که راهروها باید خالی از لوازم باشند. بسیاری از افراد معتقد هستند که راهروها خسته کننده‌ترین قسمت در خانه هستند. اما نمی‌دانند با استفاده از برخی لوازم مانند کنسول، آینه‌های دکوراتیو، تابلوهای زیبا و… می‌توان در لحظه ورود حس خوشایندی را به مهمان‌ها القا کرد.

استفاده از کنسول در راهروی ورودی خانه این محیط را بسیار شیک کرده و حس خوبی به افراد منتقل می‌کند. کنسول‌های زیادی هستند که با عرض کم طراحی شده‌اند و مناسب راهروها می‌باشند. خرید کنسول هایی با آینه های قدی نیز برای راهرو ها مناسب هستند و ظاهری شیک را به راهرو خانه شما می دهد. اما به این نکته توجه داشته باشید کنسول‌هایی که در راهرو و ورودی خانه قرار می‌گیرند، فقط جنبه تزئینی دارند و نباید کشودار باشند. شما می‌توانید برای بالای کنسول از آینه و تابلو استفاده کنید‌. البته استفاده از آینه در بالای کنسول باعث می‌شود فضا بازتر دیده شده و روشن‌تر به نظر بیاید. استفاده از گلدان‌های سبک بر روی کنسول در فضای راهرو بسیار مناسب است. همچنین بهتر است در قسمت ورودی از کنسول‌هایی استفاده کنید که روی زمین قرار دارند.

کنسول چوبی شیک

کنسول چوب روس شیک

اتاق کودک

یکی دیگر از جاهایی که می‌توانید آینه و کنسول را در آن قرار دهید، اتاق کودک است. کودکان مخصوصا دختران لوازم زیادی دارند که دوست دارند بر روی کنسول و جلوی آینه قرار دهند. کاربرد دیگر کنسول‌ در اتاق کودکان، جایی برای قرار دادن لوازم التحریر است. همچنین کوکان می‌توانند با استفاده از کنسول و آینه لباس‌هایشان را بعد از آماده شدن مرتب کنند. شما می‌توانید لوازم مورد علاقه‌ فرزندتان مانند کتاب، عروسک، عکس‌های خانوادگی و .. را روی کنسول اتاق‌شان قرار دهید.

 

اهمیت جای مناسب برای چیدمان ‌کنسول در خانه

نوع چیدمان خانه می‌تواند زیبایی آن را چندین برابر کند. اما اگر نوع چیدمان خانه مناسب نباشد، حس بدی را به افراد خانه و مهمان‌ها انتقال می‌دهد‌. شما برای این که بتوانید یک چیدمان مناسب برای خانه‌‌ خودتان انتخاب کنید، باید به برخی نکات توجه داشته باشید. شما نسبت به ابعاد خانه، محیط پیرامون، نوع وسایل و … باید یک سبک چیدمان را انتخاب کنید و طبق آن وسایل مختلف را بچینید.

در این بین کنسول‌ها یکی از انواع میز‌های دکوری مدرن هستند که می‌توانند محیط اطراف‌شان را شیک و مجلل نشان دهند. شما می‌توانید از کنسول‌ها در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنید. خرید کنسول چوبی گزینه ای مناسب برای ایجاد هماهنگی در بیشتر دکور خانه ها می باشد اما باید جای مناسب آن‌ها را در هر قسمت از خانه بدانید. اگر کنسول‌ها در جای مناسب خودشان قرار نگیرند نه تنها به هارمونی و زیبایی محیط کمک نمی‌کنند، بلکه باعث ایجاد حس شلختگی و آشفتگی در‌ محیط می‌شوند. به همین دلیل است که انتخاب جای مناسب برای کنسول در خانه اهمیت زیادی دارد.

کنسول چوبی عاج

کنسول چوبی شیک عاج

جای مناسب کنسول در خانه کجاست؟

یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد برای استفاده از کنسول‌ها تعیین جای مناسب کنسول در خانه است‌. کنسول‌ها میز‌های مدرنی هستند که در‌ طرح‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی تولید و روانه‌ بازار شده‌اند. تنوع بالا در طرح و رنگ کنسول‌ها باعث شده تا طراحان بتوانند در هر سبکی از طراحی دکوراسیون داخلی از این نوع میز استفاده کنند‌.

جالب است بدانید که همین تنوع بالا باعث شده تا از کنسول‌ها در قسمت‌های مختلف خانه مانند ورودی‌، اتاق خواب، سالن غذاخوری، پذیرایی، اتاق کودک و … استفاده شود. شما می‌توانید بسته به نوع چیدمان، فضای منزل و نیازتان میز کنسول را در هر قسمت از خانه که بخواهید قرار دهید. فقط باید توجه داشته باشید که هر نوع کنسول برای قسمتی از خانه مناسب است. برای دانستن این که چه نوع کنسولی برای چه قسمتی از خانه مناسب است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

مهم‌‌ترین نکات در انتخاب جای مناسب برای چیدمان کنسول

همان طور که گفتیم شما می‌توانید از کنسول‌ها در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کنید. اما باید به برخی نکات توجه داشته باشید. اولین نکته‌ای که بسیار مهم است باید بدانید که چه انتظاری از کنسول دارید! در برخی موارد کنسول‌ها فقط جنبه‌ تزئینی دارند. در انتخاب چنین کنسولی رنگ، ابعاد، هارمونی با محیط و به طور کلی زیبایی ظاهری کنسول مهم است. اما در موارد دیگر کنسول جنبه‌ کاربردی دارد و میزان جادار بودن آن‌ها و یا کشودار بودن‌شان بسیار مهم است.

مثلا کنسول‌هایی که در ورودی ساختمان قرار داده می‌شوند، کاملا جنبه‌ تزئینی دارند. اما عموما کنسول‌هایی که در‌اتاق خواب، اتاق کودک، سالن غذاخوری و پذیرایی قرار می‌گیرند، جنبه کاربردی دارند و باید جا دار باشند. برای انتخاب جای مناسب کنسول هم باید به نکات مهمی دقت کرد. مثلا کنسول‌ها نباید مانع از رفت و آمد افراد شوند یا در جایی قرار بگیرند که شما نتوانید صندلی یا مبل‌تان را جابجا کنید. نکته دیگری که در انتخاب جای مناسب برای کنسول اهمیت زیادی دارد، در دسترس بودن آن است. کنسول‌ها باید جایی قرار بگیرند که شما به راحتی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید و لوازمی که می‌خواهید را از داخل آن‌ها بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *