مجله

تخت خواب چوبی جکدار و کاربردهای آن

تخت خواب چوبی جکدار

تخت خواب چوبی جک دار به نوعی از تخت خواب ها گفته می شود که کفی تخت به کمک یک جک فلزی جابجا می شود و صاحبان تخت می توانند از فضای زیر تخت برای قرار دادن اشیا، لوازم یا لباس های کم مصرف تر خود استفاده کنند. تخت خواب های چوبی جک دار با نام تخت های باکس دار هم شناخته می شوند. خرید و استفاده از تخت خواب های چوبی جک دار برای اتاق های کوچک یا خانه هایی که فضای کمی برای جا نمایی وسایل یا لباس های مختلف دارند می‌تواند مفید و کارآمد باشد.

کفی تخت خواب چوبی جکدار چگونه نصب می شود؟

کفی تخت خواب چوبی جکدار در انواع مختلفی طراحی و عرضه شده است برخی از کفی ها برای قرار گرفتن و جا نمایی روی تخت نیاز به نصب و راه اندازی دارند برای این کار از چند پیچ ساده برای اتصال آنها به بدنه تخت و سرویس خواب استفاده می‌شود.

اما بعضی از کفی های تخت خواب چوبی جکدار برای نصب و جا نمایی روی تخت نیاز به هیچگونه نصب و کار اضافه ای ندارند و با قرار دادن کفی بر روی سرویس خواب  و جا نمایی تشک بر روی آن به راحتی قابل استفاده می باشند.

تفاوت تخت خواب های چوبی جک دار با انواع دیگر تخت خواب ها

تخت خواب چوبی جکدار از نظر ساختار، شکل ظاهری و کارکرد تفاوت آنچنانی با تخت های دیگر ندارد و تنها تفاوت این نوع تخت خواب ‌ها با انواع دیگر در آن است که فضای داخلی این تخت خواب ها به صورت پرت و بلا استفاده باقی نمی ماند.

به بیان دیگر صاحبان این نوع تخت خواب می تواند به وسیله جک هایی که در دو سوی تخت قرار می‌ گیرد به فضای داخلی تخت دسترسی داشته باشند و بتوانند وسایل، لباس ها و لوازم کم استفاده تر خود را در این فضا قرار دهند.

همچنین این نوع تخت ها می تواند برای صاحبان خود شرایطی فراهم کنند که در صورت کوچک بودن آپارتمان یا فضای داخلی اتاق بتوانند یک فضای مناسب برای نگهداری لباس ها یا وسایل  اضافه خود در دسترس داشته باشند.

تخت خواب چوب روس جکدا

سرویس خواب چوبی عاج گروپ

استفاده از تخت خواب چوبی جکدار چه مزیت هایی دارد؟

از جمله مزیت های مهم تخت خواب چوبی جکدار این است که ساکنین خانه می توانند وسایل اضافه خود مانند لباس ها، پتوها یا وسایل اضافه دیگر منزل را براحتی در این فضا ها قرار دهند.

جا نمایی و قرار دادن این نوع تخت خواب های چوبی  در اتاق های کوچک و بزرگ باعث می شود نیاز به جا نمایی و نصب انواع کمد چوبی و دراورها برای نگهداری لباس و وسایل متفرقه به حداقل ممکن کاهش پیدا کند و فضای اتاق دلباز تر و خلوت تر شود.

تخت خواب چوبی جکدار می توانند یک عنصر مهم در دکوراسیون مینیمالیستی باشند. چون در این نوع دکوراسیون و طراحی فضای داخلی بیشتر تاکید بر سادگی و خلوت بودن فضا داخلی است.

لذا با استفاده از تخت خوابهای جکدار می توان استفاده از کمد دیواری، دراور و کشو و کمد لباس را در این نوع طراحی داخلی به حداقل ممکن کاهش داده و فضای داخلی اتاق را خلوت تر نمود.

از دیگر مزیت های تخت خواب چوبی جکدار استفاده از این تخت ها برای استفاده در اتاق خواب ها و آپارتمان های کوچک است که فضای کافی برای جا نمایی کمد و دیگر وسایل جانبی را ندارند.

همچنین تخت خواب چوبی جکدار به دلیل داشتن فضای مناسب برای جا نمایی وسایل اضافه اتاق می توانند شرایطی فراهم کنند که زیبایی دیداری تخت خواب به دلیل خلوت بودن فضا وضعیت و‌ نمای  بهتری داشته باشد.

یکی دیگر از مزیت های تخت خواب های جک دار راحت شدن تمیز کردن فضای زیر تخت است در تخت خواب های معمولی شاید تمیز کردن فضای زیر تخت خواب سخت باشد و گاهی به صورت سالیانه  انجام شود. اما تخت خواب چوبی جکدار شرایطی فراهم می کنند که هر زمان صاحبان آن ها بخواهند بتوانند فضای زیر تخت را به راحتی تمیز کنند.

تخت خواب چوبی جکدار

مزیت های تخت خواب چوبی جکدار

تخت خواب چوبی جکدار چه مزیتی نسبت به تخت های کشوی دارند؟

خیلی از افراد ممکن است به جای تهیه و خرید تخت خواب چوبی جکدار به این فکر بیفتند که تخت خوابهای خود را کشودار کنند تا بتوانند از آن ها برای قرار دادن وسایل اضافه اتاق خود استفاده کنند.

اما باید به این نکته توجه داشت که قرار دادن کشو زیر تخت خواب باعث کوچک شدن فضای داخلی تخت شده همچنین برای استفاده از این فضا صاحبخانه مجبور است در وضعیت دو زانو قرار گیرد تا بتواند از آنها استفاده کند.

همچنین برای استفاده  از این کشو ها باید فضای لازم برای  بیرون کشیده شدن آن ها فراهم باشد.  در غیر این صورت نمی توان از  فضای داخلی آن ها به راحتی استفاده نمود.

لازم به ذکر است که بیرون کشیدن این کشو ها ممکن است باعث شلوغ شدن فضای داخلی اتاق شود. تخت خواب چوبی جکدار بر عکس تخت خواب های کشویی علاوه بر آنکه فضای بزرگ و  یکنواختی برای قرار دادن وسایل مختلف فراهم می کنند از عملکرد آسانی هم  برخوردار هستند.

به این شکل که فقط کافی است برای استفاده از آن ها شاسی فعال شدن جک ها کشیده شود تا تشک و قسمت وا شو تخت بالا بیاید و بتوان به راحتی از فضای زیر تخت استفاده نمود.

نکات استفاده بهینه و مناسب از تخت خواب چوبی جکدار

تخت خواب چوبی جکدار سازه های جدیدی هستند که علاوه بر کارایی اصلی آن ها که ارائه سرویس مناسب خواب است یک ویژگی خوب و مناسبی هم دارند و آن داشتن فضای مناسب برای قرار دادن لباس ها و وسایل اضافه می باشد.

برای استفاده بهینه و درست از این گونه تخت ها اولاً باید طوری از آنها استفاده شود که جک های نصب شده در تختخواب آسیب نبیند چون باعث سخت شدن استفاده از فضای داخلی تخت خواب می شود.

همچنین طبق روال معمول داخل جک های این نوع تخت ها با گاز فشرده انباشته می شود لذا بهتر است این جنایت ها در معرض گرمای زیاد و نزدیک آتش قرار نگیرد چون ممکن است دچار آسیب دیدگی شوند.

از دیگر نکاتی که در زمان استفاده از تخت خواب چوبی جکدار باید مورد توجه قرار گیرد آن است که هنگام باز کردن درب کفی تخت خواب جک دار باید حتی المقدور تشک بر روی آن قرار داشته باشد چون در غیر این صورت ممکن است باعث سرعت گرفتن جک در هنگام باز شدن و پرتاب وسایل روی تخت به اطراف شود.

همچنین از قرار دادن اجسام سنگین بر روی تشک تخت خواب چوبی جکدار در هنگام باز شدن باید حتی المقدور خودداری شود چون سنگین شدن بیش از حد تشک ممکن است باعث پایین آمدن کارایی و طول عمر جک استفاده شده در این نوع تخت خواب شود.

تخت خواب دو نفره چوبی جکدار

استفاده بهینه از تخت خواب چوبی جکدار

سخن پایانی درمورد تخت خواب چوبی جکدار

تخت خواب چوبی جکدار نوع جدیدی از تخت خواب ها هستند که برای بالا رفتن کارایی یک فضای مناسب در قسمت داخلی آن ها برای قرار دادن لباس ها و وسایل اضافه جا نمایی شده است.

فضای داخلی جا نمایی شده در این مدل تخت خواب ها این امکان را به صاحبان آن می دهد که وسایل اضافه یا لباس هایی را که احتیاج ندارند بتوانند به راحتی در آن جا نمایی کنند.

تخت خواب چوبی جکدار علاوه بر آنکه می توانند یک  سرویس خواب مناسب را به ساکنین یک خانه ارائه دهند  همچنین می توانند به جای انواع جالباسی چوبی و دراور هم مورد استفاده قرار گیرند و باعث شوند فضای داخلی اتاق دلباز تر و خلوت تر به نظر برسد.

در تخت خوابهای جکدار چوبی معمولا از جک هایی استفاده می شود که کاربر بتواند براحتی آن ها را با شاسی نصب شده فعال کرده و قسمت وا شو تخت را بالا ببرد و از فضای داخلی زیر تخت استفاده کند. شما می توانید برای تهیه و مشاهده انواع تخت خواب های چوبی و انواع محصولات چوبی گروه تولیدی عاج به همین وبسایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *