مجله

نکات مهم هنگام خرید مبلمان راحتی

نکات مهم هنگام خرید مبلمان راحتی

مشابه با خرید بسیاری لوازم دیگر برای خرید مبلمان راحتی نیز نکات بسیاری وجود دارد که بتوانید گزینه صحیحی را انتخاب کنید. در دنیای امروز توجه به دکوراسیون داخلی خانه و همچنین خرید وسایل منزل در بین افراد اهمیت بیشتری نسبت به سابق پیدا کرده است. در حقیقت افراد دیگر تنها به دنبال خرید یک مبل ساده صرفا برای داشتن مبلمان نیستند. بلکه معیار هایی نظیر زیبایی محصول، تنوع در رنگ، مدل های مختلف و حتی متریال در انتخاب مبل راحتی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
در همین راستا در ادامه قصد داریم به بررسی مهمترین نکات در خرید مبل راحتی منازل بپردازیم.

بیشتر بدانید: اهمیت مبلمان راحتی در زندگی روزمره

 مهمترین نکته ای که در حین خرید مبلمان راحتی باید به آن توجه کنید این است که قصد خرید مبل راحتی برای کدام یک از بخش های خانه خود دارید؟ نکته مهم تر هم اینکه ابعاد خانه شما چقدر است.

 

آشنایی با 5 نکته مهم در حین خرید مبلمان راحتی

آشنایی با 5 نکته مهم در حین خرید مبلمان راحتی

آشنایی با 5 نکته مهم در حین خرید مبلمان راحتی

مهمترین نکته ای که در حین خرید مبلمان باید به آن توجه کنید این است که قصد خرید مبل راحتی برای کدام یک از بخش های خانه خود دارید؟ نکته مهم تر هم اینکه ابعاد خانه شما چقدر است. مسلما انتخاب مبل راحتی برای خانه های کوچک سخت تر از خانه های بزرگ است.
اگر بحث قیمت و بودجه ای که مورد نظر دارید را کنار بگذاریم، دو نکته ای که در بالا گفته شد از جمله مواردی است که در اولین گام برای خرید مبل راحتی باید به آنها توجه داشته باشید. با این توضیحات می توانیم به بررسی نکته مهم دیگر در حین خرید مبل راحتی بپردازیم.

1) امتحان حس خوب آسودگی در هنگام خرید مبلمان راحتی

امتحان حس خوب آسودگی در هنگام خرید مبلمان راحتی

امتحان حس خوب آسودگی در هنگام خرید مبلمان راحتی

در برخی فروشگاه ها اگر قصد امتحان کردن مبل را داشته باشید ممکن است فروشنده این امکان را در اختیار شما نگذارد. البته تعداد بسیار اندکی چنین برخوردی دارند، اما برای خرید مبل راحتی حتما پیش از خرید به بررسی راحت بودن مبل بپردازید.
البته به این نکته دقت کنید که فقط به فکر راحتی مبل نباشید، بلکه به ابعاد آن با توجه به ابعاد بدن خود و خانواده تان نیز دقت داشته باشید. برای مثال دقت کنید که در هنگام نشستن کامل به عنوان یک فرد بالغ کف پایتان به خوبی روی زمین قرار می گیرد؟
بررسی دسته های مبل و اینکه پاهایتان هنگام نشستن بر روی مبل احساس راحتی می کند یا خیر از جمله نکات مهمی است که در حین خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشته باشید. شاید در نگاه اول چنین نکاتی خیلی بدیهی و ساده به نظر برسند، اما با گذشت یک هفته از خرید مبل و امتحان کردن آن در موقعیت های مختلف متوجه اهمیت چنین نکاتی می شوید. پس بهتر است در همان ابتدا حتی همین نکات کوچک را هم به طور جدی مورد بررسی قرار دهید.

2) بررسی بخش زیرین در هنگام خرید مبلمان راحتی

بررسی بخش زیرین در هنگام خرید مبلمان راحتی

بررسی بخش زیرین در هنگام خرید مبلمان راحتی

در حین خرید مبل راحتی بررسی بخش زیر مبل نکته بسیار مهمی است، خصوصا که با بررسی بخش زیرین می توانید به خوبی متوجه کیفیت کار شوید. همچنین برخی سودجویان مبل های دست دوم و کهنه را بازسازی می کنند و به عنوان مبل نو در بازار مبل به فروش می رسانند. با بررسی بخش زیرین مبل می توانید متوجه چنین مواردی هم بشوید.
با بررسی نحوه اتصال قطعات در بخش زیرین، چفت و بست پارچه ها، نوع چوب و دیگر اتصالات می توانید به خوبی کیفیت ساخت را ارزیابی کنید. همواره دقت داشته باشید که ظاهر زیبای یک مبل تنها معیار انتخاب شما نباشد. ممکن است یک مبل راحتی و زیبایی چشم نوازی داشته باشد، اما درون آن با متریال بی کیفیت و بدون استحکام تولید شده باشد.

3) توجه به وزن در هنگام خرید مبلمان راحتی

توجه به وزن در هنگام خرید مبلمان راحتی

توجه به وزن در هنگام خرید مبلمان راحتی

در حال حاضر بسیاری از افراد در تمام استان ها و شهرهای کشور خانه های استیجاری دارند. به همین دلیل هر چند سال یکبار نیاز به اسباب کشی دارند. پس توجه به وزن مبل راحتی نیز از دیگر نکات مهمی است که در حین خرید باید به آن توجه داشته باشید.
خصوصا که وزن مبل یکی از نکات خوبی است که می توانید نشانه کیفیت در ساخت و تولید نیز داشته باشد. البته خیلی هم ساده به قضیه نگاه نکنید، داشتن وزن کم خود می تواند نشان دهنده کوتاهی در کیفیت تولید باشد. پس اگر به فکر جابجایی های آینده خود هستید و به دنبال مبل راحتی کم وزن می گردید، حتما به کیفیت آن توجه داشته باشید.

4) توجه به جنس پارچه و چوب بدنه

توجه به جنس پارچه و چوب بدنه

توجه به جنس پارچه و چوب بدنه

در بحث جنس رویه مبل راحتی باید بگویم که خوشبختانه امروزه از متریال مختلفی از چرم تا پارچه استفاده می شود. پس در حین خرید علاوه بر اینکه به کیفیت متریال رویه دقت می کنید، نگاه ویژه ای به رنگ بندی و جنس پارچه هم داشته باشید. برای مثال اگر خانه شما دارای فضای نورگیر زیادی است بهتر است رنگ رویه و بدنه را تیره انتخاب نکنید.
بدین ترتیب علاوه بر جلوگیری از آسیب دیدگی و رنگ رفتگی، می توانید فضای بهتری در نورپردازی خانه نیز ایجاد کنید. با توجه به اینکه انتخاب رنگ امری کاملا سلیقه ای است و برای هر فرد تفاوت دارد، به بررسی معیار های ثابت تری نظیر کیفیت در جنس مورد استفاده شده می پردازیم.
مسلما مبل راحتی جزوه آن دسته از لوازم خانه نیست که هر سال به تعویض آن بپردازید. لذا توجه به کیفیت مواد تشکیل دهنده اش اهمیت بالایی دارد. همین نکته را برای چوب مورد استفاده نیز مورد نظر قرار دهید. بهتر است چوب بدنه قابلیت صیقل دادن داشته باشد تا در صورت آسیب دیدگی بتوانید به سادگی به ترمیم آن بپردازید.

5) توجه به استایل طراحی

توجه به استایل طراحی

توجه به استایل طراحی

توجه به اینکه مبل راحتی که خریداری می کنید همخوانی کاملی با فضای خانه تان داشته باشد، موضوع بسیار مهمی است. با یک مثال اهمیت این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم. مبل راحتی که دارای پشتی های بلند و مرتفع باشد در یک خانه با فضای سنتی نمای بسیار بهتری دارد.
شکل دسته های مبل را به خوبی بررسی کنید و اینکه آیا به اندازه کافی مناسب و راحت هستند یا خیر؟ برای مبل راحتی مورد انتخاب شما چه کوسن هایی طراحی شده است؟ با توجه به این نکات به خوبی می توانید متوجه اهمیت استایل طراحی مبل راحتی بشوید و با دید بازتری به انتخاب و خرید بپردازید.

برای خرید مبلمان راحتی چه نکات دیگری اهمیت دارد؟

برای خرید مبلمان راحتی چه نکات دیگری اهمیت دارد

برای خرید مبلمان راحتی چه نکات دیگری اهمیت دارد

مسلما مواردی که در بالا بررسی کردیم تمام مواردی نیست که باید به آنها توجه داشته باشید. موادی که درون مبل قرار می گیرد و به اصلاح فضای داخلی را پر می کند از دیگر نکاتی است که اهمیت بالایی دارد. اگر مواد مورد استفاده حساسیت زا باشند به زودی دچار بیماری های پوستی می شوید.
همچنین در حین خرید مبل راحتی باید توجه ویژه ای به اصول طراحی و دکوراسیون داخلی داشته باشید. برای مثال اگر خانه تان فاقد فرش است و از کفپوش استفاده شده، باید به رنگ کفپوش ها و همخوانی توناژ ادغام رنگ ها دقت داشته باشید.
فرش مورد استفاده در خانه، رنگ دیوارها، پرده و حتی قرنیزها همه جزء مواردی هستند که در حین خرید و انتخاب مبل راحتی باید به آن دقت کنید تا زیبایی بی نظیری در خانه خود ایجاد کنید.
در نهایت آخرین نکته ای که اشاره به آن خالی از لطف نیست توجه به این نکته است که رنگ مبل را با دقت بسیار بالایی انتخاب کنید. برای مثال رنگ های روشن و خصوصا سفید به سرعت کثیف می شوند و شیری رنگ می شوند. پس مسلما دیگر زیبایی روز اول را نخواهد داشت! بهتر است در حین انتخاب جنس رویه نیز حتی اگر مبل پارچه ای انتخاب می کنید به خرید متریالی بپردازید که مقاومت مناسبی در برابر خراشیدگی داشته باشد.

بیشتر بدانید: نکات چیدمان اصولی مبل راحتی

 از نکات قابل توجه در هنگام خرید مبلمان راحتی می توان به امتحان حس خوب آسودگی، بررسی بخش زیرین، توجه به وزن، توجه به جنس پارچه و چوب بدنه و توجه به استایل طراحی اشاره کرد.

کلام آخر

یکی از لذت های زندگی این است که روی یک مبل راحتی دراز بکشیم و استراحت کنیم. ولی خرید مبلمان راحتی که در گذر زمان آزمون خود را بتواند پس بدهد نیاز به دقت فراوانی دارد. مهم ترین چیزی که باید در نظر داشت این است که برای خرید عجولانه تصمیم گیری نکنید. مبلی که طراحی ساخت بی نظیری داشته باشید و به همراه آن راحتی و تکیه گاه فراهم کند چیزی است که بهترین گزینه به شمار می رود. و همچنین چیزهای دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت نظیر شیکی، شکل، رویه دوزی و دوام آن.
مهمترین نکته ای که در حین خرید مبلمان راحتی باید به آن توجه کنید این است که قصد خرید مبل راحتی برای کدام یک از بخش های خانه خود دارید؟ نکته مهم تر هم اینکه ابعاد خانه شما چقدر است.
از نکات قابل توجه در هنگام خرید مبلمان راحتی می توان به امتحان حس خوب آسودگی، بررسی بخش زیرین، توجه به وزن، توجه به جنس پارچه و چوب بدنه و توجه به استایل طراحی اشاره کرد.
گروه تولیدی عاج تولید کننده ی انواع میز و صندلی چوبی، میز ناهار خوری چوبی، سرویس خواب چوبی، مبلمان راحتی و همچنین تولید کننده ی انواع میز و صندلی کافی شاپ و رستوران و هتل ها می باشد. چنانچه تمایل به تهیه مبل راحتی را دارید می توانید با شماره های درج شده درسایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *