مجله

اشتباهات رایج در خرید مبلمان

مبلمان منزل

چنانچه قصد خرید یک مبلمان مناسب برای منزل خود دارید باید از اشتباهات رایج در خرید مبلمان آگاه باشید. خیلی از افراد در هنگام خرید مبلمان راحتی دچار اشتباهاتی می‌شوند، این اشتباهات هرچند کوچک باشد اما ممکن است منجر به یک خرید اشتباه شود.
گاهی ظاهر و یا رنگ یک مبل چنان شما را شیفته ی خودش می کند که از بررسی سایر معیارهای انتخاب مبلمان باز بمانید، بهتر است اولویت انتخاب مبلمانتان را مشخص کنید تا بتوانید یک انتخاب موفق داشته باشید.

عدم توجه به ابعاد مبل

ابعاد مبل

بیشتر بدانید:نکات مهم هنگام خرید مبلمان راحتی

اشتباهات رایج در خرید مبلمان

عدم توجه به ابعاد مبل
بسیاری از افراد در هنگام خرید مبل مبل خیلی بزرگ و یا کوچک انتخاب می کنند اما توجه به اندازه فضای داخلی خانه خود از فاکتورهای لازم هنگام خرید می باشد. اگر این موضوع را نادیده بگیرید قطعاً یک انتخاب اشتباه خواهید داشت.

ممکن است یک مبل راحتی در یک فروشگاه کوچک به نظر برسد اما همان مبل ممکن است در منزل شما خیلی بزرگ باشد. بنابراین اهمیت اندازه‌گیری فضای داخلی خانه بسیار مهم است تا شما یک انتخاب عالی داشته باشید. علاوه بر اندازه‌گیری فضای داخلی منزل باید به مقیاس نیز توجه کنید، مقیاس باعث می‌شود تا شما بتوانید با توجه به سایز داخلی منزل خود مبل متناسب با آن را انتخاب کنید.

امتحان نکردن مبلمان در هنگام خرید
بهتر است مبل را بدون امتحان کردن خریداری نکنید، شما برای این‌که بتوانید یک مبل مناسب خریداری کنید و از اشتباهات رایجی که خیلی از افراد در هنگام خرید با آن مواجه می‌شوند دوری کنید بهتر است در هنگام انتخاب مبل مورد علاقه خود، بر روی آن نشسته و سایز آن را با توجه به جثه خود اندازه گیری کنید. به‌‌عنوان مثال اگر شما قد بلند هستید اطمینان حاصل کنید که قسمت نشیمن مبل به اندازه کافی عمیق باشد تا بتوانید به‌راحتی در آن جای گرفته و بنشینید.

همچنین اگر شما قد متوسطی دارید و یا دارای مشکلات زانو درد می‌باشید باید به دنبال یک بخش نشیمن کم‌عمق باشید تا بتوانید به‌راحتی از آن استفاده کنید. هرگز بدون این‌که مبل را امتحان کرده باشید آن را خریداری نکنید. شما می بایست ابتدا روی آن نشسته، به آن تکیه دهید یا بر روی آن دراز بکشید.

اگر شما از آن دسته از افرادی باشید که از چرت زدن بر روی مبل خود لذت می‌برید باید مطمئن شوید که دسته های مبل دارای ارتفاع مناسب برای قرارگیری سر می باشد. این نکات کوچک باعث می‌شود تا شما بتوانید یک انتخاب عالی داشته باشید.

امتحان نکردن مبلمان در هنگام خرید

امتحان نکردن مبلمان در هنگام خرید

توجه نکردن به سبک دکوراسیون داخلی خانه
بی توجهی به سبک دکوراسیون داخلی خانه و راحتی مبل هنگام خرید مبل یک اشتباه است. خیلی از افراد تنها از نظر بحث زیباشناسی مبلمان موردنظر خود را انتخاب می‌کنند، آنان دوست دارند مبلی که انتخاب می‌کنند خاص باشد اما شما باید به این نکته توجه کنید که مبل می‌بایست دارای راحتی کافی باشد.

نحوه عملکرد مبلمان را می‌‌توان با امتحان کردن آن در محل تعیین کرد، اما برای جلوگیری از خرید چیزی که اصلاً به فضای خانه و سبک دکوراسیون داخلی شما نمی‌خورد می‌بایست به طراحی آن مبل توجه شود.
هر منزلی دارای یک سبک دکوراسیون داخلی می‌باشد و اگر شما یک مبل راحتی خریداری کنید که با سبک موردنظر خانه شما هماهنگ نباشد ممکن است در درازمدت دچار خستگی شوید. اگر می‌خواهید که فضایی زیبا و یک دکوراسیون عالی را در عین امنیت داشته باشید بهتر است در هنگام خرید مبل راحتی به سایر لوازم موجود در منزل توجه کنید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

توجه نکردن به سبک دکوراسیون داخلی خانه

توجه نکردن به سبک دکوراسیون داخلی خانه

بی توجهی به فضای کافی برای مهمان
این نکته هم جز مسائل مهم در هنگام خرید مبلمان است. در واقع باید مبلمان بتواند فضای کافی و راحتی برای مهمانان داشته باشد. برای این منظور می توانیددر هنگام خرید مبلمان دقت بیشتری به خرج دهید و با انتخاب مبلمان مناسب راحتی مثل مبل ال شکل که افراد بیشتری را در خود جای می دهد این مشکل را به راحتی حل نمایید.

نادیده گرفتن کاربرد مبلمان

نادیده گرفتن کاربرد مبلمان

قبل از خرید مبلمان، اطمینان حاصل كنید كه میخواهید چگونه از آن استفاده کنید. مثال از آن برای تماشای تلویزیون می خواهید از آن استفاده کنید یا در حال خوردن غذای عصرانه و یا قرار است كودكان از آن استفاده كنند.

نادیده گرفتن کاربرد مبلمان
قبل از خرید مبلمان، اطمینان حاصل كنید كه میخواهید چگونه از آن استفاده کنید. مثال از آن برای تماشای تلویزیون می خواهید از آن استفاده کنید یا در حال خوردن غذای عصرانه و یا قرار است كودكان از آن استفاده كنند. به عنوان مثال اگر مبل شما رنگی باشد، برای كسانی كه بچه دارند یا در خانه شان حیوان خانگی نگهداری می کنند، اصلا مناسب نخواهد بود.

انتخاب پارچه و رنگ نامناسب
این یکی از اشتباهاتی است که ممکن است برایتان گران تمام شود. پارچه مبل براساس نحوه استفاده و محلی که مبل در آن قرار می‌گیرد متفاوت است. اگر قصد دارید مبلمان را برای قسمتی از خانه که به شدت پرکاربرد می‌باشد خریداری کنید می‌بایست به دنبال خرید مبلی باشید که دارای پارچه مناسب و باکیفیت باشد. توجه کنید که وجود یک پارچه نازک و یا رنگ ظریف نمی‌تواند برای ماه‌های طولانی دوام بیاورد و حتی ممکن است قبل از این‌که بتوانید از آن به‌صورت کامل لذت ببرید به کلی از بین برود.
در مورد رنگ نیز بهتر است به دنبال رنگ های تیره تر باشید، انتخاب رنگ‌های مناسب باعث می‌شود تا زیبایی منزل شما دوچندان شده و به راحتی بتوانید مبل را تمیز کنید. توجه به رنگ در ست کردن مبل با فضای دکوراسیون حائز اهمیت می‌باشد.

شما برای انتخاب یک سبک مناسب و رنگ‌بندی جالب می‌توانید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. دقت داشته باشید که همیشه رنگی را که دوست دارید با آن زندگی کنید انتخاب کنید، یعنی رنگ مبل خود را براساس مد روز انتخاب نکنید.

خرید مبل با کیفیت پایین

خرید مبل با کیفیت پایین

بیشتر بدانید:نکات چیدمان اصولی مبل راحتی

خرید مبل با کیفیت پایین
یکی از معیارهای مهمی که افراد در هنگام خرید مبلمان به آن توجه می‌کنند قیمت مبل می باشد، اما خرید یک مبلمان با کیفیت مناسب و عالی حداقل این تضمین را به شما می‌دهد که می‌توانید برای سال‌های آینده از مبل خود استفاده کرده و مجبور نباشید که به‌سرعت آن را با یک مبل دیگر جایگزین کنید. خرید مبل با کیفیت بالا در بلندمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده و شما می‌توانید از مبل خود لذت ببرید.

بنابراین همیشه می‌بایست مسئله کیفیت را در نظر داشته باشید. البته شما ببه راحتی می‌توانید یک مبل بی کیفیت و درجه پایین برای منزل یا محل کار خریداری کنید اما باید بدانید که این مبل نمی‌تواند مدت زیادی برای شما عمر کند و پس از چند بار استفاده شکل ظاهری و راحت بودن خود را از دست می‌دهد. همچنین قاب‌های دور مبل یا همان اسکلت مبل با کیفیت پایین می‌تواند شکننده باشد. درواقع باید بیان کنیم اسکلت مبلمان در صورت استفاده از مواد نامرغوب خیلی زود خراب می‌شود.

در هنگام خرید مبلمان خود هدف و نیاز خود را از خرید مشخص کنید تا دچار اشتباهات رایج در خرید مبلمان نشوید. و بدانید که برای کدام کاربری نیاز به خرید مبل دارید. به‌صورت کلی شما با رعایت جزئیات و موارد مهم مانند سایز و اندازه، رنگ، نوع پارچه، سبک مبلمان، میزان راحتی و غیره می توانید یک مبل مناسب خریداری کنید.

گروه تولیدی عاج تولیدکننده انواع میز و صندلی چوبی کافی شاپ و رستوران با بهترین کیفیت، متریال ، بسته بندی پیشرفته و پشتیبانی حرفه ای برای شما مشتریان عزیز می باشد. تمامی محصولات در این گروه تمام چوب بوده  و دارای گارانتی 18 ماهه برای شما می باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *