مجله

روی پاتختی چی بزاریم

روی پاتختی

پاتختی یکی از لوازم اصلی سرویس خواب است که در دکوراسیون داخلی اتاق خواب در کنار تخت خواب قرار می گیرد. در واقع وجود پاتختی در اتاق خواب علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به سرویس خواب شما می دهد از طرفی می توان بر روی پاتختی کتاب یا سایر وسایل دیگر را قرار داد.

بنابراین در زمان خرید سرویس خواب باید به لوازمی همچون پاتختی نیز دقت داشته باشید و با توجه به فضای موجود در اتاق ابعاد آن را انتخاب کنید. البته برای زیباتر شدن پاتختی حتما با این سوال روبه خواهید شد که باید روی پاتختی چی بزاریم تا ظاهر شیک و زیباتری به او بدهیم. ما دراین مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم پس در ادامه با ما همراه شوید.

 

پاتختی چیست؟

پاتختی یکی میز تقریبا کوچک و هم سطح با تخت خواب چوبی است که در اتاق خواب در کنار تخت خواب قرار می گیرد. در واقع پاتختی یکی از لوازم اصلی سرویس خواب است که در همان نگاه اول در اتاق خواب زیاد به چشم می آید بنابراین باید با توجه به فضای موجود در کنار تخت خواب آن را خریداری کرد.

البته پاتختی هم ست با سرویس تخت خواب است که دارای ابعاد متنوع می باشد و اغلب دارای یک کشو یا دو کشو است . البته تعداد کشو پاتختی این مزیت را دارد که می توان وسایل زیادی را در آن جا داد و ظاهر مرتب و تمیزتری به دکوراسیون داخلی اتاق خواب بخشید.

به این نکته دقت داشته باشید که در زمان خرید سرویس خواب برای اتاق خواب پاتختی را از قلم نیندازید و از هم مهمتر اینکه با توجه به کلاسیک، فانتزی یا مدرن بودن تخت خواب پاتختی را هم ست آن خریداری کنید.

پاتختی چوبی

وسایل روی پاتختی

چه وسایلی روی پاتختی قرار دهیم؟

میز کنار تخت یا همان پاتختی برای قرار دادن چراغ خواب گزینه مناسبی هست،البته شاید عادت داشته باشید قبل از خواب داستان یا رمانی از کتاب مورد علاقه خود را بخوانید بنابراین داشتن یک پاتختی در کنار تخت این مزیت را دارد که بعد از اینکه رمان مورد علاقه خود را مطالعه کردید کتاب را روی پاتختی قرار دهید و با آسودگی کامل استراحت کنید.

شاید خوابتان نمی آید و ترجیح می دهید قل از خواب گشت و گذاری در اینترنت داشته باشید. از طرفی پس از مطالعه یا گشت و گذار در اینترنت، به مکانی برای قرار دادن لپ تاپ خود نیاز خواهید داشت. میز کنار تخت یک گزینه عالی است که می توانید لپ تاپ را بدون نیاز به بلند شدن از تخت روی پاتختی بگذارید.

بسیاری از افراد از ساعت زنگ دار برای بیدار شدن به موقع سر کار استفاده می کنند. بهترین مکان برای قرار دادن زنگ هشدار یا تلفن همراه با ست آلارم یک میز کنار تخت است که در نزدیکی شما قرار دارد. عکس های قاب دار یا گلدانی با گل نیز می توانید روی میز کنار تخت قرار دهید.

میز کنار تخت نه تنها یک مبلمان کاربردی است، بلکه یک مبلمان تزئینی است. یک میز کنار تخت با طراحی خوب به ایجاد فضایی دنج در اتاق خواب کمک می کند. گاهی برای یاد آوری خاطرات بهتر است عکس های عزیزان خود را در کنارمان داشته باشیم به همین خاطر وجود پاتختی در کنار تخت این امکان را برایمان فراهم می کند تا هر لحظه با دیدن عکس های خود و عزیزانمان مروری بر گذدشته داشته باشیم و خاطرات گذشته را در ذهنمان تداعی کنیم.

بنابراین کتاب، قاب عکاسی، لامپ تزئینی و ساعت زنگ دار تنها برخی از مواردی هستند که می توان بالای میز کنار تخت قرار داد. برای کارکرد و راحتی بیشتر، به دنبال طرح هایی ازپاتختی باشید که کشوهایی زیادتری داشته باشد در واقع فضای بیشتر این امکان را برای شما فراهم می کند که می توانید تمام اقلام ضروری خود مانند کیف پول، جواهرات، کلیدها، اسناد و غیره را در آن قرار دهید.

اگر بچه دارید، میزکنار تخت برای کنار گذاشتن کتاب داستان پس از اتمام داستان قبل از خواب بسیار مناسب هستند. برای زیباتر نشان دادن میز کنار تخت می توان از آباژو و یا چراغ مطالعه بر روی پاتختی استفاده کرد . اگر از آباژورهایی که مناسب اتاق خواب هستند که دارای نور کم و رومانتیک می باشند استفاده شود می توان محیط دلنشینی برای استراحت و خواب فراهم نمایید.

برای زیباتر نشان دادن ظاهر شیک و جدید در اتاق خواب می توانید آباژور و چراغ مطالعه مورد علاقه خود را بر روی پاتختی قرار دهید تا در اوقات شب بتوانید با روشن کردن آن جذابیت بیشتری به فضای اتاق خواب خود بدهید از طرفی با نزدیک بودن آن در کنار تخت تنها می توانید با فشردن دکمه آن به راحتی چراغ مطالعه و آباژور را خاموش کنید بدون اینکه نیاز باشد از تخت خود بلند شوید.

با توجه به اینکه پاتختی اهمیت بسزایی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب دارد بنابراین در زمان خرید آن باید قبل از هر چیز به سراغ کیفیت بروید. برای اینکه پاتختی دوام بیشتری داشته باشد و مستعد رطوبت، ترک و خراش نشود باید قبل از هر چیز کیفیت آن را بررسی کنید و از همه مهمتر به دنبال اجناس با کیفیت باشید تا بتوانید در طول زمان استفاده از آن با مشکلاتی از قبیل رطوبت، ترک و خراش بر روی آن مواجه نشوید.

پاتختی چوبی سفید

انتخاب بهترین پاتختی

نحوه انتخاب بهترین پاتختی

در حالی که تخت خواب شما مهمترین قطعه مبلمان در داخل اتاق خواب شما است، پاتختی نیز یکی از مهمترین لوازم سرویس خواب است و اتاق خواب شما را به فضایی زیبا و کاربردی تر تبدیل می کند. داشتن پاتختی در اتاق خواب راهی آسان برای سازماندهی فضای خود و نگه داشتن وسایل ضروری است.جدا از طراحی تخت شما، میز خواب شما ظاهر کلی اتاق خواب شما را تعیین می کند.

انتخاب میز کنار تخت و نحوه استایل آن در کنار چارچوب تخت می تواند فضای شما را به فضای گرم تری تبدیل کند. گروه تولیدی عاج انواع مختلفی از پاتختی را ارائه می دهند با این وجود شما با توجه به نیاز خود می توانید سبک ها، رنگ ها، متریال ها و اندازه های مختلفی از آن را انتخاب کنید. در اینجا چند نوع متداول وجود دارد که می توانید هنگام خرید پاتختی چوبی خود آنها را بررسی کنید.

1- قبل از خرید میز کنار تخت خود، ابتدا باید تصمیم بگیرید که یک یا دو عدد بخرید. اکثر سرویس خواب ها دارای یک الی دو پاتختی هستند که در زمان چیدمان در دو طرف سرویس خواب قرار می گیرند.خوبی دو پاتختی در دو طرف کنار تخت خواب این مزیت را دارد که وسایل زیادی را می توان در کشو و همچنین روی آن جای داد از طرفی این چیدمان جذابیتی متقارن در اتاق خواب ایجاد می کند. اگر می خواهید دو پاتختی برای اتاق خود تهیه کنید، خوب است فضای موجود در اتاق را در نظر بگیرید و با توجه به فضای موجود پاتختی را انتخاب کنید.

2- مدل های متنوعی از پاتختی در بازار موجود است که هر کدام دارای ابعاد و مدل های متنوعی هستند. برخی از آنها کوچک و برخی نیز دارای ابعاد بزرگ تری هستند. بنابراین قبل از خرید پاتختی چوبی ، مهم است که فضای موجود در اتاق را اندازه بگیرید و ارتفاع و ابعاد مناسب را متناسب با چارچوب تخت خود در نظر بگیرید.

قاعده کلی هنگام تصمیم گیری برای اندازه این است که به دنبال قطعه ای باشید که تقریباً به همان ارتفاع بالای تشک شما باشد. همچنین مهم است که هنگام جستجوی میز کنار تخت، اندازه دکور یا موارد دیگر را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز با هم متناسب و یکنواخت است.

3- نه تنها ابعاد و اندازه پاتختی اهمیت دارد بلکه باید کیفیت پاتختی را در نظر بگیرید. با توجه به اینکه پاتختی وسایل زیادی را در درون کشو و روی خود جای می دهد باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که آیا می توان بر روی پاتختی لیوان یا تنگی پر از آبی را قرار داد یا نه. در واقع کیفیت پاتختی اهمیت زیادی دارد و بهتر این است که جنس با کیفیت آن را انتخاب و خریداری کنید تا در اثر رطوبت، خراش و ترک ظاهر ناخوشایندی به خود نگیرد و از طرفی مستعد چنین مشکلاتی نیز نشود.

3-قبل از خرید پاتختی این سوال را از خود بپرسید که آیا برای نگهداری وسایل کوچک در محل خود به سطح مناسبی نیاز دارید یا قصد دارید از میز کنار تخت خود به عنوان فضای ذخیره اختصاصی اضافی در اتاق خواب خود استفاده کنید؟ اگر قصد انجام دومی را دارید، یک پاتختی با کشو و کابینت درب انتخاب کنید.

برای استفاده از میز خواب خود برای وسایل با اندازه متوسط، می‌توانید آن را به کمد یا میز تخت خوابی با فضای ذخیره‌سازی جادارتر ارتقا دهید. برای لامپ ها و ساعت های زنگ دار خود، همچنین لازم است که یک میز خواب با سطح وسیع انتخاب کنید تا همه چیز مرتب باشد.

پاتختی سفید

چراغ خواب روی پاتختی

سخن پایانی 

خرید میز کنار تخت یا پاتختی بسته به خواسته ، دکوراسیون اتاق و بودجه شما می تواند آسان و پیچیده باشد. نکته ای مهمی که باید در زمان خرید پاتختی توجه داشته باشید این است که همیشه به دنبال کیفیت باشید. وجود پاتختی به عنوان یک مبلمان کوچک در اتاق خواب مزایای زیادی به همراه دارد. بنابراین باید قبل از هر چیز کیفیت آن را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *