مجله

9 نفر از طراحان مبلمان در جهان

طراحان مبلمان

امروزه مبلمان تبدیل به یک قسمت جدا نشدنی از زندگی مدرن شده است. اغلب افراد در خانه‌های خود مبلمان‌های مطابق با سلیقه شان را چیده اند و به جای نشستن روی زمین از آنها استفاده می کنند. اما موردی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است طراحان شاخص مبلمان در سال‌های اخیر می باشد. طراحان مبلمان در جهان بسیار زیاد می باشند و در این مقاله قصد داریم شاخص ترین آنها که به صنعت مبلمان کمک شایانی کرده اند را با یکدیگر بشناسیم. با ما همراه باشید.

لوکوربوزیه از اولین طراحان مبلمان در جهان

چالرز ادوارد جانرت لوکوربوزیه که زاده سوئیس می باشد فعالیت جدی خود را در زمینه طراحی مبلمان از سال ۱۹۱۴ تا ۱۹۶۵ شروع کرد و ادامه داد. لوکوربوزیه یکی از اولین طراحان مبلمان در جهان به حساب می‌آید که صنعت معماری و مبلمان را رواج داد. استقامت کلیه مبل ها و فرم آنها ایده های لوکوربوزیه در ارتباط با اولین مبل های جهان می باشد.

لوکوربوزیه

لوکوربوزیه از اولین طراحان مبلمان

چارلز و ریمز

این دو طراح زن و مرد که یکی از بهترین طراحان مبلمان در جهان به حساب می آیند فعالیت شان را در سال ۱۹۴۰ استارت زدند و تا سال ۱۹۷۰ به فعالیت شان ادامه دادند. نتیجه این فعالیت ها ابداع صندلی های راحتی از جنس فایبرگلاس و کاناپه های در ابعاد بزرگ می باشد. این طراحان به همراه طراحان مبلمان دهه ۵۰ آمریکا توانستند سبک مدرن منحصر به خودشان را وارد بازار کنند.

جین پروو

جین متولد فرانسه می باشد و فعالیت خود را زودتر از چارلز گریمز شروع کرد. آقای جیم پرو طراح بسیار خلاقی که فعالیتش را از سال ۱۹۲۳ تا ۱۹۲۴ ادامه داد و در همین یک سال توانست تاثیر بسیار زیادی روی صنعت مبلمان بگذارد. تفاوت شاخص طراحی این طراح با دیگر طراحان مبلمان در جنس مبلمانش می باشد. مبلمانی که پرو طراحی می کرد از جنس فولاد و فلز بود.

اتور ساتساز یکی از طراحان مبلمان

اتور یکی از طراحان مبلمان ایتالیایی است که در اواخر قرن بیستم ظهور کرد. لازم به ذکر است که اتور شرکت مبلمان خود را در سال ۱۹۸۱ در شهر ممفیس پایه گذاری کرد. این طراح مشهور در طراحی های خود از رنگهای شاخصی در سبک پاپ آرت استفاده کرد. سبک کلی طراحی های این طراح در زمینه دراماتیک و تلفیقی از تزیین و صنعت می باشد.

فلورانس باست

این طراح از جمله طراحان بانوانی است که در زمینه طراحی مبلمان شروع به فعالیت کرده اند. فلورانس هیچگاه خود را به صورت رسمی جز طراحان مبلمان نمی دانست. این زن هنرمند به همراه همسرش یک کمپانی بزرگ به نام کنول تاسیس کرد. فلورانس در سال ۱۹۵۵ همسر خود را در یک سانحه مربوط به رانندگی از دست داد و مجبور شد که تنهایی کمپانی خود را بگرداند. سبک مبلمان فلورانس یک سبک جدید از مدرنیسم آمریکایی به حساب می آید.

فلورانس باست

فلورانس باست طراح مبلمان

جنس ریزوم

این طراح از اولین طراحان این بود که سبک اسکاندیناوی را وارد بازار کرد و با تلفیق آن با سبک آمریکایی توانسته یک تلفیق منحصربه‌فرد را ابداع کند. آقای ریزوم در سال ۱۹۴۱ از دانمارک به شهر نیویورک رفت و در آنجا مشغول به طراحی قطعه برای افتتاح کردن کمپانی کنول شد. جالب است بدانید که در دهه پنجاه و شصت میلادی این طراح تصمیم به ادامه طراحی مبلمان در کمپانی خود گرفت.

ادوارد ورملی

این طراح که جزء طراحان مبلمان با استعداد در جهان به حساب می‌آید بعد از استخدام شدن در یک کارخانه آمریکایی توانست رواج تولید مبلمان کلاسیک را در قرن بیستم تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. این طراح با توجه به استعداد منحصر به فرد خود توانست در بازه ای که همه طراحان در سبک مدرنیسم فعالیت می‌کردند با تلفیقی از کلاسیک و تاریخ ۱ اثر به یاد ماندنی را خلق کند. تغییر دادن ایده های مربوط به طراحان مبلمان از بازی های ذهنی ادوارد به حساب می‌آمد.

میلو باوت من

می‌توان از این طراحی به عنوان پرکارترین طراحان مبلمان در سطح آمریکا و جهان یاد کرد که از دهه ۴۰ تا ۲۰۰۳ به صورت مداوم در کمپانی های شاخص جهان به فعالیت های مختلف پرداخته است. جالب است بدانید که صندلی ها و مبل های یک نفره از ایده‌های شاخص این طراح مبلمان می باشد که توانست بعد از آن تاثیر بسیار زیادی روی صنعت مبلمان در جهان بگذارد.

شارلوت پریاند محبوب ترین طراح مبلمان زن فرانسوی

جالب است بدانید که این طراح کار خود را با شکست در یک مصاحبه شروع کرد و بعد از آن دوباره بلند شد تا صنعت مبلمان جهان را تغییر دهد. شارلوت که یکی از بانوان شاخص در طراحی مبلمان است در سال ۱۹۲۷ در کمپانی لوکوربوزیه شروع به فعالیت کرد. بعد از گذشت مدت زمان کمی توانست به کمک دو طراح دیگر صندلی های تک نفره برای مکالمه و صندلی های مخصوص خوابیدن را طراحی کند. طراحی های شارلوت بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت و او را تبدیل به محبوب ترین طراح مبلمان زن فرانسوی کرد.

صنعت مبلمان در جهان

بدیهی است که طراحان مبلمان زیادی در جهان وجود دارند که هر کدام رفته رفته و مربوط به بازه زمانی خودشان طرح جدیدی را وارد بازار کردند. در این مطلب سعی بر این داشتیم که شاخص ترین آنها را به شما معرفی کنیم.  شما می توانید انواع مبلمان در مدل های مختلف را در سایت گروه تولیدی عاج مشاهده کنید. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *