مجله

اهمیت مبلمان راحتی در زندگی روز مره

اهمیت مبلمان راحتی در زندگی روز مره

نسل جوان امروزی نمی تواند زندگی در خانه را بدون وسائلی مانند مبلمان راحتی تصور کند همان طور که می دانید این وسیله تمام لوازم موجود در اتاق پذیرائی خانه تان را دربر نمی گیرد بلکه تنها بخشی از لوازم خانه می باشد که به زودی بایستی از آنها به عنوان مکانی برای نشستن یا تماشای تلویزیون یا ریلکس کردن باشد.این مکان می تواند تنها جای نشستن و بلکه مهم ترین جای نشستن در منزلمان باشد که باید حس راحتی و آرامش به ما بدهد و ما را آرام کند تا مثلا بعد از اینکه از سرکار به خانه می رسیم بتوانیم روی آن استراحت کنیم.

اهمیت مبلمان راحتی

اهمیت مبلمان راحتی

مبلمان راحتی مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نکات زیادی وجود دارد که در انتخاب صحیح برای شما و خانه تان تاثیر گذار است.باید به این موضوع توجه کرد که ابعاد آن با اندازه بدنتان تناسب داشته باشد لازم به ذکر است که به اتصالات کلاف ها (چوب ) که چگونه اجزا را به هم وصل کردند ، به کیفیت و بافت پارچه ، نوع چوب ، به تشک و اسفنج آن و دیگر مواردی که نشان دهنده ی کیفیت است دقت کنید . دقت داشته باشید که ظاهر یک مبلمان می تواند خیلی زیبا باشد اما داخل آن ممکن است از متریال های بی کیفیت تشکیل شده باشد.

ویژگی مبلمان راحتی

ویژگی مبلمان راحتی

بعضی ها بر این باورند که وزن یک مبلمان نشان دهنده کیفیت آن است اگر وزن آن سبک تر از چیزی باشد که تصور می کردید در کیفیت آن کوتاهی شده و ممکن است شاید چارچوب آن استحکام خوبی نداشته باشد.

مبلمان راحتی تک نفره

مبلمان راحتی تک نفره

موضوع مهمی که همیشه در خرید مبلمان باید در نظر بگیریم جنس و کیفیت چوب به کار رفته شده است. هر چه از چوب‌های محکم تری استفاده شود به دنبال آن ، قیمت بیشتری هم خواهند داشت اما باید توجه کرد که چوب دارای ترک ، خوردگی و یا فرورفتگی نباشد. چوب‌ها ی استفاده شده ممکن است دارای چند لایه روکش بی کیفیت باشد . خوب است که بدانید نئوپان و کامپوزیت‌ها معمولا مخلوطی از خمیر چوب، پلاستیک و صمغ هستند که این نوع چوب‌ها معمولا نسبت به دیگر انواع آن ارزان‌تر می باشد بنابراین دوام کمتری را هم دارند. در نتیجه حتما این وسیله ی حساس و بسیار مهم را از شرکت ها ی معتبر یا تولید کننده های بزرگ خریداری کنید زیرا این امکان را برای شما فراهم می کنند که از مرحله به مرحله ی ساخت در جریان باشید و یا حتی شاهد ساخت باشید .

مبلمان راحتی چوبی

مبلمان راحتی چوبی

حتما قبل از خرید مبلمان به فنرها دقت کنید :

فنرها و یا تسمه ها (که این روز ها بیشتر از تسمه استفاده می شود ) باید دارای انعطاف کافی باشند ، به این منظور است که زیاد از حد فرو نروند و در عین حال نرم باشند ، همانطور که گفتیم فنر‌ها خاصیت ارتجاعی دارند بنابراین به محض اینکه از روی مبلمان بلند می‌شوید باید به حالت اولیه خود برگردند به طور مثال حدود ۱۰ دقیقه بر روی آن بنشینید و پس از بلند شدن ببینید که آیا فرو رفتگی به سرعت ناپدید می شود یا خیر. مبلمان خوب باید بتواند به سرعت به وضعیت قبلی خود برگردد اگر این اتفاقات افتاد یعنی شما توانستید کیفیت را تشخیص دهید.پس در نتیجه بهترین راه برای سنجیدن کیفیت فنر یا تسمه این است که روی آن ها بنشینید و راحتی آن را بررسی کنید.

فنر مبلمان راحتی

فنر مبلمان راحتی

از دیگر نکات مهم در خرید مبلمان راحتی فوم و اسفنج آن است. معمولا تشک‌های دبل یکی از مناسب‌ترین نوع تشکی است که در ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا به راحتی قابل شست‌و‌شو هستند. نکته بعدی که در تشخیص فوم باید دقت کنید این است که فوم‌ها از نوع سرد است یا گرم ، یا اگر به جای فوم در ساخت مبلمان از اسفنج استفاده شده است باید چه ویژگی داشته باشد ؟ راه های زیادی برای تشخیص دادن وجود دارد ولی یکی از راه‌های ساده این است که بعد از فشار وارد کردن به فوم سرد، فوم خیلی زود به حالت طبیعی خود باز‌گردد، اما فوم گرم بعد از تحمل فشار با کمی تأخیر به حالت طبیعی خود برمی‌گردد و به ۳ ماه نمی کشد که قابلیت خود را از دست میدهد اگر هم مبلمانی را انتخاب کردید که در آن از اسفنج استفاده شده حتما دقت کنید که اسفنج ۳۰ یا ۳۵ کیلویی ( اسفنج ویژه ) باشد زیرا این نوع اسفنج‌ها سفت و قابل شست‌و‌شو هستند و با گذشت چند‌ماه استفاده شکل و حالت خود را از دست نمی‌دهند .

مبلمان راحتی چوبی دو نفره

مبلمان راحتی چوبی دو نفره

و اما یکی از بخش‌های مهم که در خرید مبلمان راحتی توجه هر بیننده‌ای را به‌خود جلب می‌کند، پارچه به‌کار رفته است. در واقع پارچه هم به اندازه فوم و اسفنج مهم است و اگر ماندگاری و مقاومت لازم را نداشته باشد، خیلی زود فرسوده می‌شود. پارچه مبلمان باید کشیده باشد! یعنی تراکم پارچه اهمیت زیادی دارد و اینکه وقتی دست می‌کشید یک تکه است و فشردگی آن را می‌توانید با لمس کردن احساس کنید و یا پرز‌های آن به مرور زمان کنده نشود.یکی دیگر از راه‌های مناسب برای شناخت تراکم پارچه این است که آن را جلوی نور بگیرید.

مبلمان راحتی و اهمیت آن

مبلمان راحتی و اهمیت آن

پارچه ی مبلمان دارای چند دسته هستند:
دسته ی اول : جنس چرم

دسته ی دوم : جنس مخمل

دسته ی سوم : جنس جیر

دسته ی چهارم : جنس ساتن

دسته ی پنجم : جنس چرم و پارچه

لازم به ذکر است که بیش از چند دسته وجود دارد ولی معروف ترین ها که اکثر مردم میشناسند موارد بالا است که هر کدام از این دسته ها دارای مزییت و معایب هایی می باشد و هر کدام باید با توجه به شرایط و فرم مبلمان ها استفاده شود ، پس با ما در مطالب بعدی همراه باشید تا شما رو با خاصیت هر جنس پارچه و کارایی آن ها آشنا کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *