مجله

راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی

راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی

راهنمای انتخاب رنگ مبل راحتی برای افراد خانواده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی دکوراسیون منزل به عوامل مختلفی بستگی دارد، که یکی از این عامل ها خرید مبلمان راحتی است. اما خرید یک مبل راحتی به تنهایی کافی نیست و چیزی که بعد از ظاهر زیبا و ایجاد حس آرامش و راحتی مهم است، انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان راحتی است.
زمانی که در مورد رنگ ها در طراحی داخلی صحبت می کنیم، باید تمام موارد که در چیدمان منزل ما دخیل هستند را در نظر بگیریم انتخاب رنگ مناسب برای منزل جزء موارد مهم در زمان خرید مبلمان می باشد.
روانشناسی رنگ مبحثی است که طراحان داخلی با به کارگیری آن می توانند حماسه آفرینی کنند روانشناسی رنگ می تواند در تصمیمات خرید افراد تأثیر بگذارد.
در اکثر موارد، افرادی که طراح داخلی هستند، دانش کاملی در مورد رنگ ها دارند، خیلی خوب می دانند کدام دسته متعلق به رنگ خاصی است، چه رنگ هایی برای ترکیب مناسب هستند و بیشتر از همه اینها اثرات روانی است که یک رنگ یا رنگ دیگر بر روی انسان دارد و اینکه در نهایت چه رنگی برای چیدمان اتاق مناسب تر است.
بنابراین، ابتدا باید بدانیم که سه رنگ اصلی داریم: زرد، قرمز و آبی.
وقتی که رنگ های اصلی را با هم ترکیب می کنیم، رنگ های ثانویه را به دست می آوریم: مثل زرد و آبی سبز، زرد و قرمز نارنجی، آبی و قرمز بنفش
با ترکیب رنگ های اصلی با رنگ های ثانویه، سایه های مختلف رنگی به دست می آوریم که به آن رنگهای سوم گفته می شود.
رنگ های مکمل در نمودار مقابل یکدیگر هستند. هر جفت رنگ یک دیگر را تکمیل می کنند و رنگی خنثی ایجاد می کنند.
رنگ ها آرامش خاصی به ما می دهند، می توانند از ما انرژی بگیرند، می توانند به ما انرژی بدهند، می توانند باعث شوند احساس امنیت و آرامش داشته باشیم، می توانند توانایی تمرکز یا یادآوری چیزهای دلپذیر را افزایش دهند. رنگ هایی نیز وجود دارد که ما را افسرده می کند، به ما اجازه می دهد چیزهای غم انگیز را بخاطر بسپاریم که بعد از مدتی خسته کننده می شود ما هنگام انتخاب رنگ های خود باید تمامی ویژگی رنگ ها را در نظر بگیریم.
سرانجام ما کسانی هستیم که در خانه هستیم و این موضوع مهم است که احساس خوبی نسبت به آن داشته باشیم.

بیشتر بدانید: قیمت  انواع مبلمان 

هنگام انتخاب رنگ مبل راحتی باید به زاویه تابش نور خورشید و متراژ اتاق توجه کنید.

نکات قابل توجه هنگام انتخاب رنگ مبل راحتی

امتحان حس خوب آسودگی در هنگام خرید مبلمان راحتی

امتحان حس خوب آسودگی در هنگام خرید مبلمان راحتی

1) حتما این موضوع را در نظر بگیرید که زاویه تابش نور خورشید به اتاق در چه ساعات از روز، صبح، بعد از ظهر، می باشد و به طور کلی بستگی به موقعیت اتاق دارد.

2) اگر قصد استفاده از رنگ های روشن و تیره را دارید حتما متراژ اتاق را در نظر بگیرید. رنگ های روشن باعث ایجاد فضای بیشتر می شوند و رنگ های تیره تر یا گرم باعث می شوند اتاق کوچکتر به نظر برسد.

همان طور که گفته شد برخی از رنگ ها می توانند بیانگر احساسات ما باشند به عنوان مثال رنگ مشکی است که بسیاری آن را با عزاداری یا موارد غم انگیز پیوند می دهند، در حالی که برخی دوستدار این این رنگ هستند و احساس خوبی نسبت به آن دارند.

در این مقاله سعی داریم برخی از اثرات روانشناختی رنگ هایی مانند قهوه ای، سفید، خاکستری، مشکی، زرد، نارنجی ، قرمز، صورتی، بنفش، آبی و سبز را شرح خواهیم داد.

رنگ مبل راحتی: قهوه ای

مبلمان راحتی چوبی دو نفره

مبلمان راحتی چوبی دو نفره

با رنگ قهوه ای می توانید حس طبیعی بودن و راحتی را به خانه خود القا کنید. قهوه ای معمولاً از رنگ ها و سایه های زیر تشکیل شده است: مشکی، زرد، خاکستری، سبز، قرمز یا نارنجی و حتی بنفش. از آنجا که از مخلوطی از چندین رنگ ساخته شده است ، قهوه ای اغلب به عنوان یک رنگ خنثی در نظر گرفته می شود.
این رنگ اغلب در طبیعت یافت می شود. تقریباً در هر گیاه که پیدا می کنیم ، رنگ قهوه ای دارد. با توجه به اینکه، قهوه ای رنگ زمین است. بنابراین قهوه ای می تواند احساس امنیت و پایداری به ما بدهد. در چیدمان های داخلی، رنگ قهوه ای می تواند عمق و گرمی بیافزاید. طرح های رنگی خنثی که می توانید کمی قهوه ای به آن اضافه کنید تا از آنها استقبال بیشتری شود.

رنگ مبل راحتی: سفید

مبلمان سفید

مبل چوبی سفید

اگر قصد این را دارید تا ظاهری شاداب و تمیز در خانه خود ایجاد کنید از رنگ سفید استفاده کنید. رنگ سفید برای ایجاد ظاهری مطبوع، آرام و خالص استفاده می شود.
اگر نمی خواهید اتاق بسیار رنگی داشته باشید و تمایلی هم به کارگیری بیش از حد رنگ سفید ندارید، می توانید در ترکیب با سایر رنگ های خنثی از رنگ سفید استفاده کنید. مشکی، قهوه ای یا خاکستری با رنگ سفید بسیار مناسب است.

رنگ مبل راحتی: خاکستری

توجه به استایل طراحی

توجه به استایل طراحی

فضای داخلی خاکستری رنگ به زیبایی و ظرافت جلوه خاصی می دهد بدون اینکه بسیار محافظه کارانه باشد. اثر رنگ خاکستری به سایه رنگی که استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر خاکستری دارای طیف رنگ زرد باشد ممکن است دچار افسردگی شوید، اما سایه ای زیبا از خاکستری ، در ترکیب با رنگ سفید نه چندان روشن، می تواند ظاهری تمیز و با طراوت ایجاد کند.
این نکته را هم در نظر بگیرید به کار گیری بیش از حد رنگ سفید در فضای منزلتان باعث می شود محیط منزلتان به یک محیط خسته کننده تبدیل شود.

مشکی

آشنایی با 5 نکته مهم در حین خرید مبلمان راحتی

آشنایی با 5 نکته مهم در حین خرید مبلمان راحتی

در صورتی که از رنگ مشکی به درستی استفاده کنید می توانید برای ایجاد یک جنبه زیبا و جسورانه برای خانه خود از اثرات روانشناختی رنگ مشکی استفاده کنید. رنگ مشکی حس و حالی زیبا به طراحی داخلی می بخشد.

زرد

مبلمان راحتی چوبی دو نفره

مبلمان راحتی چوبی دو نفره

از جلوه های رنگ زرد استفاده کنید تا هوای روشن و خوش بینانه ای برای خانه خود ایجاد کنید. رنگ زرد کمرنگ که روی دیوارها یا سقف اعمال می شود، می تواند کمی آفتاب را در خانه شما به ارمغان آورد، به عنوان مثال، زرد بودن برای نمای ایستایی المان ها بسیار عالی است. می توانید از مقادیر کمتری از لوازم جانبی زرد، گل یا عکس استفاده کنید.

قرمز

مبل قرمز

مبلمان چوبی قرمز

از رنگ قرمز استفاده کنید تا جنبه ای طنین انداز و شاداب برای اتاق خود داشته باشید. رنگ قرمز، می تواند ضربان قلب و خون را افزایش دهد اما با سایه ای گرم تر می توانید احساس خوبی داشته باشید. اتاقی با رنگ قرمز بسیار می تواند سطح شور و شوق را بالا ببرد. مانند نارنجی، قرمز به افزایش اشتها معروف است و از این رو در آشپزخانه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

صورتی

توجه به جنس پارچه و چوب بدنه

توجه به جنس پارچه و چوب بدنه

برای ایجاد فضایی تازه و زیبا در خانه می توانید از رنگ صورتی استفاده کنید. در اکثر کشورها، رنگ صورتی رنگ به عنوان یک رنگ زنانه دیده می شود. به طور کلی، در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد، اثرات روانی رنگ صورتی آرام بخش و دلنشین است.

بنفش

مبلمان سفید

مبل چوبی سفید

از اثرات روانشناختی رنگ بنفش استفاده کنید تا خانه خود را به محیطی مجلل و گران قیمت تبدیل کنید. اگر در آن از سایه مایل به آبی استفاده شود، می تواند بی سر و صدا و آرام باشد سایه های مایل به قرمز توجه بیشتری را به خود جلب می کند و بر اتاق مسلط می شود. رنگ بنفش از شهرت طولانی و سلطنتی برخوردار است.

آبی

توجه به وزن در هنگام خرید مبلمان راحتی

توجه به وزن در هنگام خرید مبلمان راحتی

با رنگ آبی می توانید ظاهری خنک و شفاف ایجاد کنید. در طراحی داخلی می توانید از آبی استفاده کنید تا فضای کار ایجاد شود. رنگ آبی باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می شود. از آن برای طراحی فضای داخلی برای بزرگ کردن اتاق توسط سایه ای بسیار کم رنگ آبی استفاده می شود. برای خنک کردن یک اتاق با خورشید و گرمای زیاد می توانید از رنگ آبی استفاده کنید. در صورت استفاده در آشپزخانه، مبلمان یا ظروف، رنگ آبی اشتها را کاهش می دهد و می توانید وزن خود را کاهش دهید.

رنگ سبز

برای خرید مبلمان راحتی چه نکات دیگری اهمیت دارد

برای خرید مبلمان راحتی چه نکات دیگری اهمیت دارد

برای ایجاد فضایی آرام و آرامش بخش در خانه از اثرات روانشناختی رنگ سبز استفاده کنید. اثرات روانشناختی رنگ سبز مانند رنگ آبی است، رنگ سبز چشم نواز و بسیار آرامش بخش است و در طبیعت به فراوانی از این رنگ استفاده می شود. بهترین راه برای استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی، ترکیب چندین رنگ یا همان ترکیب سبز با رنگهای دیگر است.

بیشتر بدانید: نکات مهم هنگام خرید مبلمان راحتی

 با توجه به اینکه، قهوه ای رنگ زمین است، می تواند احساس امنیت و پایداری به ما بدهد. در چیدمان های داخلی، رنگ قهوه ای می تواند عمق و گرمی بیافزاید.

کلام آخر

طیف گسترده رنگ ها به گونه ای است که مجموعه انتخاب های زیادی را برای طراحان دکوراسیون منزل ایجاد کرده است. از مواد و رنگ گرفته تا انواع پارچه های رنگارنگ برای تزئین و طراحی مبل راحتی، موارد انتخابی زیادی وجود دارد که قبل از خرید مبلمان راحتی باید به آن ها توجه کرد. بنابراین انتخاب رنگ مناسب مبل راحتی یکی از مهمترین تصمیمات در خرید مبلمان منزل است. ما قصد داریم شما را با رنگ های مناسب برای مبل راحتی آشنا کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
هنگام انتخاب رنگ مبل راحتی باید به زاویه تابش نور خورشید و متراژ اتاق توجه کنید.
با رنگ قهوه ای می توانید حس طبیعی بودن و راحتی را به خانه خود القا کنید. اگر قصد این را دارید تا ظاهری شاداب و تمیز در خانه خود ایجاد کنید از رنگ سفید استفاده کنید. فضای داخلی خاکستری رنگ به زیبایی و ظرافت جلوه خاصی می دهد بدون اینکه بسیار محافظه کارانه باشد.
در صورتی که از رنگ مشکی به درستی استفاده کنید می توانید برای ایجاد یک جنبه زیبا و جسورانه برای خانه خود از اثرات روانشناختی رنگ مشکی استفاده کنید. از جلوه های رنگ زرد استفاده کنید تا هوای روشن و خوش بینانه ای برای خانه خود ایجاد کنید. از رنگ قرمز استفاده کنید تا جنبه ای طنین انداز و شاداب برای اتاق خود داشته باشید.
برای ایجاد فضایی تازه و زیبا در خانه می توانید از رنگ صورتی استفاده کنید. از اثرات روانشناختی رنگ بنفش استفاده کنید تا خانه خود را به محیطی مجلل و گران قیمت تبدیل کنید. با رنگ آبی می توانید ظاهری خنک و شفاف ایجاد کنید. برای ایجاد فضایی آرام و آرامش بخش در خانه از اثرات روانشناختی رنگ سبز استفاده کنید.

گروه تولیدی عاج تولید کننده ی انواع میز و صندلی چوبی، میز ناهار خوری چوبی، سرویس خواب چوبی، مبلمان راحتی و همچنین تولید کننده ی انواع میز و صندلی کافی شاپ و رستوران و هتل ها می باشد. چنانچه تمایل به تهیه مبل راحتی را دارید می توانید با شماره های درج شده درسایت تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *