مجله

جاکفشی مناسب چه ویژگی های دارد

جاکفشی مناسب چوب روس

در زمان‌های اولیه، ایده‌های ذخیره‌سازی کفش فقط حول مدیریت مجموعه‌های کفش زیر کمد یا کمد می‌چرخید. با این حال، با پیشرفت های اخیر در طراحی مبلمان، مبلمان جاکفشی یکی از انتخاب های مطلوب برای ایده های ذخیره سازی موثر است.. جاکفشی مناسب یک گزینه عالی برای ذخیره سازی در خانه های مدرن است که از بهم ریخته بودن کفش در ورودی درب خانه جلوگیری می کند.

کفش ها ممکن است در ورودی خانه شما به هم ریخته شوند، زیرا شما تعداد زیادی جفت کفش دارید بنابراین اگر به صورت منظم نگهداری نشود و همین طور کفش ها به صورت بر هم ریخته بر روی هم قرار بگیرند این احتمال وجود دارد که نتوانید جفت کفش مورد نظر  خود را پیدا کنید و از طرفی زمان زیادی را باید به پیدا کردن کفش خود اختصاص بدهید در نتیجه دورتر به محل کار خواهید رفت. در این شرایط یک جاکفشی مناسب و خوب قطعا به نظم بخشیدن  کفش های شما کمک می کند.

از طرفی با نگهداری کفش ها در جاکفشی دیگر گرد و غبار بر روی کفش های شما نمی شیند. انتخاب یک جاکفشی در سایز و ابعاد مناسب و همچنین کیفیت مطلوب شما را در نظم بخشیدن فضای خانه کمک خواهد کرد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از ویژگی ها و مزایای استفاده از یک جاکفشی مناسب بپردازیم بنابراین اگر شما هم قصد یک جاکفشی خوب و با کیفیتی را دارید در ادامه با ما همراه شوید.

مزایای استفاده از جاکفشی

جاکفشی یکی لوازم جانبی مفیدی است که می توان با استفاده از آن انواع و مدل های متنوعی از کفش ها را در سایزهای مختلف در ان نگهداری کرد. البته نقش جاکفشی نیز در مرتب سازی دکوراسیون داخلی خانه نباید نادیده گرفته شود. استفاده از جا کفشی در فضایی از خانه موجب مرتب بودن فضای خانه و نظم بخشیدن به دکوراسیون داخلی می شود. از طرفی استفاده از جا کفشی در خانه با مزایای همچون موارد زیر همراه خواهد بود.

تمیز نگه داشتن کف

تمیز نگه داشتن کفپوش ها سخت است، به خصوص اگر از کفش ها در باغ، مدرسه یا سایر فعالیت های استفاده می شود که کفش زیاد کثیف می شود و آلودگی های زیادی را با خود به خانه به همراه می آورد. کفش‌هایی که برای کار در باغ، بازی در مدرسه یا سایر فعالیت‌ها استفاده می‌شوند،

آهن‌ربای خاک هستندو گرد و خاک زیادی را با خود تا خانه حمل می کنند.. ردیابی زباله ها در سراسر فرش نه تنها می تواند باعث ایجاد لکه شود، بلکه باعث ایجاد آلرژن هایی می شود که برای حیوانات خانگی یا اعضای خانواده مستعد آسم یا آلرژی مشکل ایجاد می کند. بنابراین یکی از مزایای استفاده از جاکفشی مناسب این است که کف پوش ها تمیز می مانند و تنها باید خود جاکفشی را با در اختیارداشتن یک دستمال تمیز کرد.

نگه داشتن کفش در شرایط خوب

کفش ها باید به طور صحیح نگهداری شوند تا در شرایط بهتر بتوان زمان زیادی از انها استفاده کرد. انداختن کفش های خیس در کمد بهم ریخته می تواند منجر به کپک زدن و بوی نامطبوع شود. قرار دادن کفش های مجلسی فانتزی و گران قیمت در کف کمد اتاق خواب نیز عاقلانه نیست، زیرا ممکن است به آن پا گذاشته شود و له شوند. بنابراین جا کفشی این امکان را برای شما فراهم می کند که در شرایط بهتر از کفش ها نگهداری کند.

تسهیل در پیدا کردن کفش

پیدا کردن کفش در میان انبوهی از کفش های که بر روی هم سوار شدند قطعا کاری بس سخت و مشکل خواهد بود.آیا از جستجوی یک جفت کفش خاص که می خواهید برای یک مهمانی، رویداد یا جلسه خاص بپوشیدخسته شده اید؟ یا شاید فرزند شما در بدترین زمان ممکن در جا انداختن کفش‌ها مهارت داشته باشد و کفش  شما را به جایی پرت کند که احتمال دسترسی و پیدا کردن ان سخت و زمان بر باشد. بنابراین جاکفشی این معضل را با فراهم کردن مکانی برای قرار دادن کفش های خود برای هر فرد در خانه حل می کند تا کفش ها گم نشوند و در زمان خروج از خانه سریع پیدا شوند.

جاکفشی مناسب

مزایای استفاده از جاکفشی مناسب

ویژگی های یک جاکفشی مناسب

یک جا کفشی خوب و مناسب در ایجاد کردن فضای بیشتر در خانه تاثیر بسزایی دارد. در واقع تصور کنید فضای خانه که جاکفشی در آن قرار نداشته باشد قطعا اولین تصور شما به هم ریختگی و حجم انبوهی از کفش هایی است که به طور نامرتب بر روی هم قرار گرفته اند. بنابراین یک جاکفسی خوب و مناسب برای رفع بهم ریختگی کفش ها بسیار موثر است. ویژگی های یک جاکفشی مناسب عبارت انداز:

زیبایی و ظرافت

 از ویژگی های یک جاکفشی مناسب می توان به زیبایی و ظرافت اشاره کرد. اگرچه جا کفشی برای نگهداری از کفش ها در فضای خانه بکار می رود اما در ابتدا باید از ظرافت و زیبایی لازم برخوردار باشد. چراکه جاکفشی در عین کارآمدن بودن در خانه ظاهرش نیز زیاد به چشم مهمانان خواهد آمد بنابراین یک جاکفشی مناسب باید ظرافت وزیبایی لازم را داشته باشد.

مقاوم بودن از ویژگی های یک جاکفشی مناسب

برای اینکه جاکفشی دوام و عمر طولانی مدتی داشته باشد باید از متریال های با کیفیتی ساخته شده باشد. جابه جا کردن جاکفش در مواردی برای تمیز کردن زیرآن  در خانه انجام می گیرد بنابراین باید از متریال های با کیفیتی ساخته شده باشد تا در زمان جابه جایی اجزای خانه از یکدیگر جدا نشوند.

نداشتن لبه های تیز

جاکفشی مناسب باید به طور اصولی ساخته شده باشد و در ساخت آن  استانداردهای لازم مربوط به ساخت لحاظ شود. جاکفشی باید لبه تیز نداشته باشد چرا که کودکان مدام در حال گشت و گذار در فضای خانه هستند که در اثر برخورد به لبه تیز جاکفشی آسیب نبینند.

روکش ضد خش

با قرار دادن و برداشتن مداوم کفش در طول شبانه و روز احتمال ایجاد خط و خش بر روی جا کفشی وجود دارد بنابراین یکی از ویژگی های جاکفشی این است که دارای روکش ضد خش باشد.

 

دارای درب از ویژگی های یک جاکفشی مناسب

درب جاکفشی یکی از ویژگی های یک جاکفشی مناسب به شمار می آید به طور مسلم جاکفشی که درب نداشته باشد از نظر شکل ظاهری زیاد جالب و شیک نیست و بر روی دکوراسیون و فضای داخلی خانه تاثیر منفی می گذارد.

ابعاد و اندازه مناسب

جاکفشی مناسب باید دارای ابعاد و اندازه مناسب باشد و این قابلیت را داشته باشد که بتواند تعداد بیشتری از کفش ها را در خود جا دهد. داشتن ابعاد و اندازه مناسب سبب می شود  در مواقعی که مهمان دارید کفش های بیشتری را در آن نگهداری کنید.

ثابت ماندن رنگ

انواع متنوعی از جاکفشی در بازار موجود است که هر کدام دارای طرح و رنگ متفاوتی هستند. بدین ترتیب یک جا کفشی خوب باید دارای رنگ ثابت باشد و در طول زمان بر اثر پاک کردن حتی با مواد شوینده نیز تغییر رنگ ندهد.پس ثابت ماندن رنگ یکی از ویژگی های یک جاکفشی مناسب است.

وزن مناسب

داشتن وزن استاندارد و مناسب موجب جابه جا کردن آن در عر قسمت از فضای خانه می شود. برخی از جا کفشی ها هستند که وزن سنگین تری دارند و احتمال جابه جا کردن آنها طبیعتا دشوارتر است به همین منظور یکی از ویژگی های مطلوب جاکفشی مناسب این است که دارای وزن استاندارد باشد تا به راحتی آن را در هر گوشه ازفضای خانه جابه جا کرد.

جاکفشی چوب روس

درب از ویژگی های یک جاکفشی مناسب

انواع جاکفشی ها

تنوع در مدل های جاکفشی زیاد است بنابراین مصرف کنندگان دامنه وسیعی تری از انتخاب جاکفشی را خواهند داشتکه طبق سلیقه خود می توانند مناسب ترین جا کفشی را خریداری کنند. در ادامه به برخی از انواع مدل های جاکفشی اشاره خواهیم کرد.

آینه‌دار

جاکفشی آینه دار بسیار شیک و زیبا هستند در واقع با خرید این مدل از جاکفشی ها با یک تیر دو نشان می زنید از یک طرف از کمد آن برای نگهداری کفش ها بهره مند می شوید و از امکانات آن همچون آینه نیز برخوردار خواهید شد.

دیواری

جاکفشی دیواری نیز مدل دیگری از جاکفشی است که دارای امکانات بیشتری نظیر آویز لباس، نیمکت و … است. در حقیقت شما از این کمد دیواری به صورت چند منظوره می توانید بهره مند شوید.

قفسه‌ای

مدل قفسه ای جاکفشی شکل ساده تری از جاکفشی است که شما با قرار دادن آن در خانه تنها می توانید تعداد کمتری از کفش ها را در آن نگهداری کنید.

نشیمن‌دار

جاکفشی نشیمن دار کل جدیدتری از جاکفشی است که این امکان را برای شما فراهم می کند که راحت بدون هیچ دغدغه ای راحت روی نشیمن آن بشنید و راحت کفش خود را بپوشید.

داشبوردی

جا کفشی داشبوردی اگرچه ظاهر ساده و زیبایی دارد از طرفی ساختار آن به گونه ای است که نمی توان کفش های ساق دار را در آن نگهداری کرد.

جاکفشی مناسب چوب نراد

جاکفشی مناسب گروه تولیدی عاج

سخن پایانی

جاکفشی یکی از لوازم پرکاربرد برای مرتب کردن فضای داخلی و نظم بخشیدن به دکوراسیون داخلی خانه است. با استفاده از جا کفشی می توان نظم زیباتری به فضای داخلی خانه بخشید. البته استفاده از آن دارای مزایای زیادی است که همین مزایا موجب ترغیب هر چه بیشتر برای خرید آن توسط مصرف کنندگان می شود.

یک جاکفشی مناسب و کارآمد دارای ویژگی های منحصربه فردی و مطلوبی است که در این مقاله آنها را برای شما بازگو کردیم. بنابراین اگر قصد خرید جاکفشی را دارید بهتر است با در نظر گرفتن موارد گفته شده در مورد ویژگی های جاکفشی مناسب قدم بردارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *