حتما می دانید که استفاده از میز و صندلی ها امروزه جز مهمترین گزینه می باشد خصوصا اگر محدودیت فضا داشته باشید این وسیله علاوه بر کارایی بسیاری که دارد باعث ایجاد نظم و هماهنگی در محیط می شود فکر نکنید که میز ناهار خوری فقط برای خوردن غذا استفاده می شود بلکه بسیاری از کار های روز مره از جمله نوشیدن یک فنجان قهوه ، یک گفتگو ساده یا حتی برای انجام پروژه های دانشگاهی و یا شرکتی از این گزینه استفاده می شود .

کدام میز را انتخاب کنیم ؟

همانطور که از اهمیت این وسیله مطلع شدید حال نوبت به تصمیم گیری در زمینه ی اندازه ، متریال و اشکال هندسی می رسد که با یک تصمیم گیری هوشمندانه می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

میز ها ی مستطیل :

میز مستطیلی چوبی

میز چوبی مستطیلی

برای سالن ها بزرگ ، یک میز مستطیلی انتخاب خوبی به نظر می رسد ، زیرا فضای ایده آلی می تواند برای مهمانی ها ی بزرگ ایجاد کند از مزیت دیگر ، این است که برای اتاق های باریک به خصوص هنگامی که فضا یی محدود داریدمی توان در برابر یک دیوار گذاشت با استفاده از این ترفند فضای بیشتری را آزاد می کند که یک عملکردی به نظر شیک می آید، که با اشکال های دیگر این کار ممکن نیست ، اگر با زوایای تیز میزتان برخورد کردین این مشکل را می توانید با استفاده ازگیاهان یا مجسمه ها ی شکیل بر طرف کنید .

خوب است که بدانید این فرم تنها گزینه ای است که بیشتر در رستوران و سفره خانه های سنتی مورد استقبال قرار می گیرد .

 

میز های مربع :

میز مربع  چوبی

میز چوبی مربع

اگر مطمئن نیستید که چقدر فضای شما در دسترس است، اشکال مربعی یک انتخاب مناسب و انعطاف پذیر هستند زیرا می توان در زمانی که محدودیت فضا دارین آن را به صورت اریب گذاشت تا شکل لوزی را به خود بگیرد و با گذاشتن این فرم هارمونی خاصی با وسایل اطراف می گیرد و دچار شکست زاویه می شود که جز نکات مثبت است .

 

میز های بیضی :

میز بیضی چوبی

میز چوبی بیضی

اگر شما این سبک را انتخاب کردید بدانید بسیار جسور و خاص پسند هستین زیرا چیدمان این سبک میز بسیار دشوار است ولی از جهت دیگر با یک چیدمان مناسب آن محیط را به یک فضای بسیار جذاب و خاص تبدیل می کنید لازم به ذکر است که اشکال بیضی دوجانبه می باشد یعنی هم در زمان قدیم به روش سنتی کاربرد دارد و هم در زمان حال به روش مدرن می توان استفاده کرد این تنها موردی است که در دو سبک همزمان کارایی دارد . وجود میزهای بیضی می توانند به هر وعده ی غذایی حس مهمانی ببخشند، چه بخواهید فقط با خانواده تان غذا بخورید و چه بخواهید مهمانان تان را تحت تأثیر قرار دهید زیرا با وجود لبه های منحنی می توانند جریان انرژی را به آرامی از خطوط خشن یک مستطیل به بیضی انتقال دهید و به همین دلیل دیگر محدودیت ایجاد نخواهد کرد و به راحتی می توان با اضافه کردن صندلی، افراد بیشتری را اطراف خود جای دهید . عکسی که مشاهده می کنید بسیار مدرن است زیرا دارای پایه های چوبی محکم و صفحه ی تمام چوب است ابعاد آن شامل طول 120 و عرض 72 و ارتفاع 73 می باشد .

 

میز های گرد :

میز گرد چوبی

میز چوبی گرد

 

همانطور که بار ها در مطالب مختلف گفته شده باز هم میگیم که استفاده از میز های گرد می توانید یک فضای دوستانه و غیر رسمی را به وجود آورید افرادی که می خواهند صمیمیت و گفتگو در میان خانواده و دوستان را تشویق کنند و همچنین برای استراحت بیشتر از این گزینه استفاده می کنند زیرا به دلیل نداشتن زاویه ، جا به جایی آزاد تر و باعث می شود پا و کمر کمتر در معرض اذیت شدن قرار گیرد بنابرین این سبک میز یک گزینه ی زیبا و مهمی شناخته شده است که دارای مزایای مشخصی می باشد . این مورد تنها موردی است که بسیار در کافی شاپ ها استقبال می شود.