همانطور که می دانید نقطه ی کانونی هر کافی شاپی میز و صندلی ها تشکیل می دهند بنابراین انتخاب در این مورد بسیار مهم و حساس می باشد. زیرا اگر بدون اطلاع کافی اقدام به خرید کنید ممکن است کافی شاپ شما هیچ گونه جذابیتی نداشته باشد پس نگران نباشید در ادامه ی این مطلب به شما راهکار هایی ارائه خواهیم داد تا به بهترین نحو فضای دلخواهتان را طراحی کنید.

میز و صندلی کافه

میز و صندلی کافی شاپ

نکات انتخاب میز و صندلی کافی شاپ

افراد برای گذراندن اوقات خود به کافی شاپ ها می روند. اغلب دنبال فضایی دنج و آرام برای مصاحبت با دوستان یا اعضای خانواده یا سر کردن تنهایی و فکر کردن هستند. از این رو طراحی داخلی کافی شاپ ها بسیار مهم تلقی می شوند. میز و صندلی کافی شاپ یکی از المان های مهم در طراحی داخلی محسوب می شود. استفاده از این گزینه برای کافی شاپ ها خیلی رایج است و از آن استقبال و استفاده زیادی می شود. میز چوبی و صندلی چوبی باعث می شود که افراد بیشتر احساس راحتی کنند. همچنین دیگر محصولات چوبی به دلیل ویژگی های فیزیکی چوب، سر و صداهای ایجاد شده در فضای اطراف را جذب می کنند و وجود آن ها در دل طبیعت باعث می شود انرژی های منفی را جذب کنند و در عوض انرژی های مثبت رابه آن محیط انتقال دهند.

تمرکز بر راحتی و کاربرد میز و صندلی در کافی شاپ

علاوه بر این که باید به طراحی توجه کرد، هرگز کاربرد و راحتی را نباید دست کم گرفت. این را در ذهن داشته باشید که میز و صندلی های شما باید نیازهای مشتری را رفع کند و بر اساس نیاز آن ها انتخاب و چیده شود.به خصوص اگر وعده های ارائه شده توسط شما طولانی است، راحت بودن های شما تجربه متفاوتی برای مشتری ها رقم خواهد زد.

میز و صندلی چوبی کافه

میز و صندلی چوبی کافه

صندلی کافه حتما باید دارای وضعیت نشیمن راحت و تکیه گاه های بلند باشند. زیرا افرادی که به کافی شاپ می آیند به دلیل گذراندن زمانی با دوستان یا خلوت کردن با خود بیشتر از هر مشتری دیگری نیاز به میز و صندلی های راحت دارند.صندلی های معذب باعث می شوند که مشتری ها میل به مراجعه ی دوباره به مکان کافی شاپ شما نداشته و خیلی زودتر از آن چه قصد داشته اند، کافه را ترک کنند.

انتخاب مناسب دیگر در این زمینه ، استفاده از میز و صندلی های گرد است. زیرا یکی از مهمترین مزیت آن ها استفاده حداکثر از فضای کافه است. چرا که در اطراف،می توان صندلی های بیشتری جا گیرد و فضای پرت کافه به حداقل برساند . همچنین همانطور که بالاتر اشاره شد به ایجاد فضای دوستانه و داشتن مکالمه ها و دورهمی های خوب کمک می کند.

میز و صندلی کافه

میز و صندلی کافی شاپ

بسیاری از کافی شاپ ها علاوه بر انتخاب میز و صندلی های چوبی با ایجاد فضای وی آی پی از مبلمان کاناپه ای استفاده می کنند. زیرا این سبک مبلمان ها زیبایی و جلوه خاصی به طراحی داخلی کافی شاپ می دهند. میزی که برای این کاناپه ها استفاده می شود اصولا مستطیلی شکل است و بهتر است در یک طرف آن کاناپه و طرف دیگر آن صندلی ویا در دو طرف آن کاناپه قرار داده شود.

انتخاب میز و صندلی متناسب با منو

به یاد داشته باشید، کافی شاپ شما قصه خودش را می گوید! شما مشتریان خودرا برای آمدن به یک فضا ی دنج و در عین حال آرام به وجود می آورید. مطمئن شوید که دکور شما همان جو و احساساتی را بیان کند که شما می خواهید. مطمئن شوید که میز و صندلی ها این فضا و حس را ایجاد می کند.

میز و صندلی چوبی کافه ای

میز و صندلی چوبی کافه ای

جنس میز و صندلی کافی شاپ

هر جنسی را که برای میز و صندلی کافه انتخاب میکنید به این نکته دقت کنید کیفیت بالایی داشته باشد تا امنیت مشتریان را فراهم کند. صندلی های بی کیفیت خیلی سریع خراب می شوند و به معنی هزینه مجدد در آینده نزدیک است.

پلاستیک و چوبی رایج ترین جنس برای میز و صندلی های کافی شاپ است. اما باید بدانید که صندلی های پلاستیکی عمر کوتاهی دارند و خیلی سریعتر کثیف می شوند. از طرفی صندلی های چوبی هزینه بالایی دارند اما اگر به خوبی از آنها مراقبت شود، می توانید سالهای زیادی از آنها استفاده کنید. یکی از مهمترین مزیت های صندلی های چوبی این است که به دلیل استفاده از چوب که یک عنصر کاملا طبیعی، فضا را گرم تر و پر انرژی تر می سازد.

میز و صندلی کافه

میز و صندلی کافه

برای صندلی های فلزی و یا استیل سبک های متنوع و زیبایی وجود دارد، اما این صندلی ها عموما یا سنگین هستند و یا در زمان جابه جایی صدای زیادی دارند.

صندلی های کافی شاپ باید کاملا بی صدا باشند. به این معنی که هنگام نشستن و برخاستن فرد صدایی از آن ایجاد نشود. به علاوه پایه های صندلی نیز باید دارای صداگیر در سطح مقطع باشند؛ تا زمانی که مشتری های تازه صندلی ها را از میز بیرون می کشند صدای آزاردهنده ای تولید نگردد.

این صدا از آنجا که در سالن مرتبا تکرار می شود می تواند موجب آزردگی دیگر مشتریانی که سر جای خود نشسته اند شود.

ابعاد استاندارد میز و صندلی کافی شاپ

انواع میز و صندلی کافه

انواع میز و صندلی کافه

برای جای گرفتن هر صندلی به شکل استاندارد تقریبا به 1.5 الی 2.5 متر مربع فضا احتیاج است تا شخص بتواند به راحتی و بدون برخورد با اشیاء دیگر بنشیند.
همچنین باید فاصله ای مناسب بین هر میز با میز بعدی باشد تا هم آرامش افراد به هم نخورد و هم نزدیکی بیش از حد وجود نداشته باشد. اندازه ی استانداردی که برای فاصله ی بین میزها در نظر گرفته می شود عموما 1.5 متر است.

ارتفاع میز همراه با صندلی معمولی تقریبا 80 سانتی متر است. اما اگر صندلی مورد استفاده از نوع بار باشد، این ارتفاع به حدودا 90 سانتی متر می رسد.

میزهایی با قابلیت جا دادن چهار نفر، ابعادی حدود 60×60 سانتی متر برای مدل مربع و 60×90 سانتی متر برای مدل های مستطیلی دارند.

برای انتخاب میز هم باید دقت کنید که برای قرار گرفتن بشقاب ها و همچنین لیوان های نوشیدنی فضای مناسب وجود داشته باشد.

میز و صندلی کافه

میز و صندلی کافه

همچنین جای خالی برای دکوراسیون میز نظیر قرار دادن شمعدان شمع و یا گلدان گل هم باید در نظر گرفته شود.

فضای لازم برای هر شخص روی میز در حدود 40×60 سانتی متر است. این فضا کمک می کند تا فضای مناسب برای هر فرد هنگام خوردن وجود داشته باشد و برخوردی بین دست های افراد پیش نیاید. برای کافی شاپ هایی که سرو غذا ندارند یا از ظروف پذیرایی کوچک استفاده می کنند این فاصله می تواند به 20 سانتی متر هم تقلیل یابد.

کمترین فاصله ای که میز با صندلی می تواند داشته باشد، تقریبا برابر با 24 سانتی متر و بیشترین این فاصله می تواند 30 سانتی متر باشد، اما فاصله ی مناسب و بهینه 26 سانتی متر است.

در مورد صندلی های نوع دسته دار باید به محل قرارگیری دسته توجه ویژه ای داشت. به این معنی که دسته نه خیلی بلند باشد و در بالا قرار بگیرد و نه خیلی کوتاه بوده و در پایین قرار بگیرد، چرا که باعث ناراحتی در ناحیه ی آرنج می شود.

صندلی های نوع مدرن دارای ارتفاعی برابر با 50 سانتی متر از کف زمین هستند. این ارتفاع برای نوع کلاسیک تقریبا 75 سانتی متر است.
فاصله ای که برای جای گرفتن پاها در نظر گرفته می شود بین 9 تا 12 سانتی متر است.

متناسب متراژ کافی شاپ با میز و صندلی

انواع میز و صندلی کافه و کافی شاپ

انواع میز و صندلی کافه و کافی شاپ

یکی از موارد مهمی که باید در زمان انتخاب میز و صندلی کافی شاپ به آن توجه نمایید متراژ سالن کافی شاپ است. این مسئله به خصوص بر روی نوع چیدمان میز و صندلی ها شما تاثیرگذار است.

اگر فضای کافی شاپ شما کوچک است، انتخاب صندلی هایی با سایز بزرگ و بسیار بزرگ به هیچ عنوان توجیهی ندارد. در مقابل هم اگر شما مساحت وسیعی در اختیار داشته باشید، استفاده از صندلی های بسیار کوچک و چهارپایه مانند ظاهری زیبایی نخواهد داشت. از میز و صندلیهای ظریف و زیبا برای سالن های با متراژ کم استفاده کنید.

طراحی میز و صندلی

این میز و صندلی ها هستند که سبک کاری کافی شاپ ها را تعیین میکنند. بنابراین اگر شما قصد دارید که برای کافی شاپ خود سبک کلاسیک را انتخاب کنید باید مدلی از میز و صندلی را انتخاب کنید که کلاسیک باشند، یا برعکس کافی شاپ های مدرن باید میز و صندلی کافه مدرن داشته باشند. کافی شاپ از محدود مشاغلی است که سبک های مختلفی دارد. از معروفترین سبک های کافی شاپ ها میتوان به سبک های مدرن، سنتی، دنج، رستیک، لاکچری و. . . . اشاره کرد و در بسیاری از این سبک ها میز و صندلی چوبی قابل استفاده است.

میز و صندلی کافی شاپ

میز و صندلی کافی شاپ