اگر قصد انتخاب میز و صندلی چوبی در رستوران و سفره خانه ی خود دارید بهتر است ذهنیتی از دکوراسیون و چیدمان آن فضا داشته باشید که سقف ها ، دیوار ها و وسایل ها را از چه متریالی می خواهید استفاده کنید تا هماهنگی لازم بین آنها ایجاد شود. گاهی اوقات بد نیست که تمام متریال و جوانب را سنجید تا با اطلاعات کافی اقدام به خریدن وسایل و طراحی رستوان پرداخت زیرا دکور هر فضا نشان دهنده ی کیفیت می باشد پس پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا شما را با نکات کلیدی آشنا کنیم.

جنس میز و صندلی رستوران

برای تولید میز و صندلی های رستوران از متریالهای مختلفی چون چوب، پلاستیک، فلز، بامبو و … استفاده می شود. در مورد میز و صندلی رستورانی بسیار مهم است جنسی را انتخاب کنید که دوام بالایی داشته باشد.یکی از بهترین متریال برای ساخت این عناصر چوب روسی است که علاوه بر طول عمر و کیفیت مزیت های بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت.

این نوع چوب با شرایط آب و هوایی هر منطقه ای حتی گرم و مرطوب نیز سازگاری دارد. نسب به موریانه و حشرات مقاوم است. به دلیل بافت خاص خود ظاهر زیبایی دارد و طول عمرن آن بسیار بالاست.بطور کلی میز و صندلیها چوبی احساس گرمای زیادی را به محیط القا می کند.

میز و صندلی رستوران

میز و صندلی رستوران

چوبی بودن پایه صندلی های موجب شود تا گرمای فضای مورد نظر را دو چندان کند. به همین دلیل است که اکثر رستورانها برای طراحی دکوراسیون از صندلی هایی با پایه چوبی استفاده میکنند. همچننی چوبی بودن پایه های صندلی باعث می شود تا در حین جابجایی، سر و صدای کمتری در رستوران ایجاد شده و برای دیگران آزار دهنده نباشد. به خصوص زمانی که قصد راه اندازی رستوران کلاسیک را دارید استفاده از میز و صندلی های چوبی میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

هماهنگ کردن میز و صندلی رستوران با فضای داخلی

چوب علاوه بر کاربرد ی که در دکوراسیون دارد ، جز مهم ترین مواد برای ساخت وسایل داخلی هم محسوب می شو د. به دلیل وجود خاصیت طبیعی چوب استفاده از عناصر طبیعی ،علاوه بر کاربردی که می تواند با آفرینش زیبایی در منزل داشته باشد، می تواند بر سلامت جسم و روح انسان موثر باشد، محیط پوشیده از چوب، صداهای منتشر شده را به صورت ملایم جذب کرده و سپس منعکس می‌کند. این کار از پیچیدن صدا جلوگیری و همچنین اختلاف طول موج‌ها را در آن محل تعدیل می‌کند.

میز و صندلی چوبی رستورانی

میز و صندلی چوبی رستورانی

ظرفیت حرارتی در چوب به گونه‌ای است که نوسانات دمایی آن بسیار کمتر از سایر مواد و متریال‌ها است. بنابراین درمحیطی که از چوب استفاده شده باشد به ندرت ممکن است سرما را حس کرد . اما برعکس، یک کف سرامیکی در فضایی گرم هم ممکن است سرد باشد و مشتری را از آن فضا دورمی کند . لازم به ذکر است از دیگر مزیت چوب به انعطاف پذیری آن است بنابرین در طراحی چه در زمینه ی میز و صندلی و چه در زمینه ی طراحی داخلی دست طراحان باز است.

توجه به ابعاد محیط برای چیدمان میز و صندلی

اولین قدم برای طراحی و دکوراسیون داخلی کافی شاپ و رستوران ها این است که ابعاد داخلی فضای خود را بدست آورید. تا برای انتخاب تعداد، دچار دگرگونی نشوید مراقب باشید در سالن غذاخوری میز و صندلی ها را به صورت فشرده کنار هم نچینید.

هنگام طراحی رستوران بر روی کاغذ ممکن است فکر کنید می توانید تعداد مشخصی از آن ها را در سالن بگنجانید. با این حال بعدا در هنگام اجرا ممکن است متوجه شوید که آن چه روی کاغذ کار می کند در واقعیت کار نمی کند. بلکه شماقصد دارید تعداد زیادی میز و صندلی در سالن قرار دهید (برای جلب مشتریان و پول بیشتر)، در عین حال باید به این نکته هم توجه کنید مشتری ها در آن احساس راحتی داشته باشند.

یک قاعده خوب برای چینش میز و صندلی های رستوران، در نظر گرفتن فاصله 24 اینچی بین گوشه های میز ها از همدیگر است.برای محاسبه ی ابعاد داخلی می توانید با متخصصان این مجموعه در ارتباط باشید و از آن ها برای این کار راهنمایی بخواهید .بعد از اعلام دقیق اندازه ها ، آماده تغییرات دکوراسیون داخلی کافی شاپ و رستوران خود باشید.

انواع میز و صندلی رستوران

انواع میز وصندلی رسورانی

مرزبندی بین میز  صندلی رستوران

اجزایی به شکل صفحات مربعی یا مستطیلی و یا المان های دیگر دکوری برای اضافه کردن زاویه های مدرن و غیر منتظره درست کنید که این امر باعث اختلاف بین اشکال هندسی می شود و جدا سازی فضا از طریق میز و صندلی ها باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود.البته فراموش نکنید که باید طوری طراحی شود تا رفت و آمد برای مشتریان راحت باشد . بهترین فضا و دکور برای رستوران ها و سفره خانه ها ی سنتی ایجاد فضایی دنج و آرامش بخش است.

توجه به راحتی میز و صندلی رستورانی

توجه به این نکته یکی از مهمترین موارد در هنگام انتخاب میز و صندلی است. افرادی که به رستوران می روند با کسانی که وقت خود را در کافه ها می گذرانند متفاوت اند. افراد در رستوران معمولا وقت بیشتری را برای خوردن غذا صرف میکند به همین منظور راحتی و آرامش وی میتواند یکی از مهمترین مسائل در طراحی دکوراسیون به حساب بیاید.

میز و صندلی هایی که در رستورانها قرار دارند باید راحتی را برای مشتری به صورت صددرصد فراهم کنند. نوع تکیه گاهی که صندلیهای مورد استفاده در رستوران دارند می تواند بر نحوه نشستن مشتری تاثیر مستقیمی داشته باشد.

حتما قبل از خرید مدتی را بر روی موارد میز و صندلی انتخابی بنشینید و آن را به صورت کامل بررسی کنید. خود را جای مشتری قرار دهید بو در حالت های مختلفی ، راحتی نشیمن و پشتی را بسنجید.

میز و صندلی رستورانی

میز و صندلی رستورانی

 

میز هایی که ارتفاع آن تا زیر قفسه سینه باشد افراد پشت چنین میزهایی احساس راحتی بیشتری خواهند کرد. اگر ارتفاع میز بلندتر از حد معمول باشد باعث میشود تا زاویه دستها با میز در حالت درست خود قرار نگرفته باشد و کاربر تسلط کمتری را بر بر بشقاب غذای خود داشته باشد. نتیجه این کار موجب میشود تا فرد مدام در حال کشمکش برای غذا خوردن باشد و هیچ لذتی را از غذای خود نبرد. برعکس این حالت اگر میز ارتفاع کمی داشته باشد،  فرد مجبور می شوئد برای صرف غذا بر روی میز خم شده تا بتواند. توجه نکردن به تمامی این نکات باعث می شود تا احساس بدی را به مشتریان خود القا نکنیم.

تشک یا همان نشیمنگاه صندلی نیز باید به گونه ای باشد که حالتی نرم و راحت را فراهم کند. تشک مورد استفاده در صندلی باید زوایه 90 درجه را با بدنه اصلی تشکیل دهد تا علاوه بر نشیمن راحت موجب هضم درست غذا در مشتریان شود.

صندلی های بدون پشتی اگرچه جذابیت بیشتری دارند و زیبایی بیشتری را به محیط اطراف خواهند داد، اما استفاده از این نوع صندلی بازدهی خوبی را برای رستوران دار به دنبال نخواهد داشت زیرا برای نشستن های طولانی مدت راحت نخواهند بود.