مدل های پاتختی تولیدی عاج :

مشخصات پاتختی چوبی تولیدی عاج :

این محصول را می توانید با رنگ و  ابعاد دلخواه متناسب با وسعت فضای خود سفارش دهید.

وجود میز پاتختی یکی از ملزومات اتاق خواب محسوب می‌شود. میز‌های کوچکی که در دو طرف تخت مورد استفاده قرار می‌گیرند، اصطلاحا پاتختی نامیده می‌شود. شکل ظاهری میز‌های پاتختی همانند میز‌های معمولی است و تفاوت آن با سایر میز‌ها در یک یا دو محفظه و کشوی آن است.

تفاوت میز کنار تخت و پاتختی سرویس خواب چیست؟

شاید در نگاه اول تصور کنید که میز کنار تخت و میز پاتختی تفاوتی ندارند. نظر شما به لحاظ مسائل فنی درست است، ولی از نظر ظاهری وجود یک یا دو کشو و کمد، این دو را از یکدیگر متمایز می‌کند.

پاتختی چوبی عاج

انواع میز پاتختی سرویس خواب چیست؟

اولین نسل از میز‌های پاتختی اغلب به شکل کابینت‌‌هایی بدون کشو بود. اما در طی سالها با به روز شدن دکوراسیون‌های گوناگون، در مدل‌های فرانسوی، ایتالیایی و اسپانیایی با قرار دادن یک کشو و یک فضای محصور شده مانند کمد، به کاربردی شدن این میز کمک کردند. در سالیان اخیر طراحان دکوراسیون، برای اجتناب از قرار دادن میز پاتختی در اتاق خواب و برای استفاده بهینه از فضا‌، در کنار تخت، محفظه‌هایی مانند کتابخانه تعبیه کرده‌اند البته با استفاده از این نوع تخت، امکان استفاده از آباژور یا چراغ مطالعه را از دست خواهید داد.

 

پاتختی چوبی تمام چوب عاجکاربرد پاتختی

حال که راجع به ماهیت و انواع میز پاتختی به ارائه مطالبی پرداختیم بهتر است بدانید که کاربرد میز پاتختی سرویس خواب چیست.

در واقع یکی از کاربردی‌ترین اجزاء سرویس خواب میز پاتختی است. این میز جایی برای نگه‌داری از تمام چیز‌‌هایی است که از آخرین ساعات شب تا اولین لحظات صبح به آنها نیاز دارید. میز پاتختی، محل مناسبی برای قراردادن آباژور یا چراغ مطالعه، ساعت، کتاب یا حتی لیوان آب برای شب‌های طولانی است. این میز‌ها، در طرح‌ها و اشکال مختلف در بازار موجود می‌باشد. میز‌های پاتختی، دو کاربرد اصلی دارند.

اول اینکه این میز‌ها حالت تزیینی دارد در صورتی که شما در اتاق خواب خود از وسایل تزیینی استفاده نمی‌کنید میز پاتختی یکی از عناصری است که می‌توانید از آن برای تزیین اتاق خواب استفاده کنید.

پاتختی چوبی عاج سفیددومین کاربرد اصلی پاتختی‌ها این است که طبقه‌بندی کننده وسایل مورد نیاز شما می‌باشد. حتی برخی افراد، از میز پاتختی برای مرتب کردن لباس‌های خود استفاده می‌کنند.

متاسفانه امروزه بسیاری از وسایل اطراف انسان‌ها مانند تلفن همراه و نمایشگر‌ها از نور آبی استفاده می‌کنند. استفاده طولانی مدت از این وسایل سبب آسیب رسیدن به چشم‌ها می شود پس بهتر است برای ساعاتی هر‌چند کوتاه از این وسایل دوری کنید و با مطالعه کتاب، چشمان خود را استراحت دهید. قطعا در زمان خواب، یکی از بهترین مکان‌های در دسترس برای قراردادن کتاب‌ها، میز پاتختی است.

پاتختی چوبی عاج تمام چوب یکی از شرایطی که در کارکرد میزپاتختی تاثیر گذار است شرایط آب و هوایی است. شاید این جمله از نظر شما تعجب برانگیز باشد، اما قطعا بارها برای شما نیز پیش آمده که در فصول سرد سال همه وسایلی که نیاز دارید را روی میز پاتختی قرار می‌دهید. همانطور که در هنگام بیماری کشو‌ها و قفسه‌های این میز‌ها مملو از دارو‌های مختلف می‌شود.